Wiadomości z Żor

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rolkach i hulajnogach. O czym warto pamiętać?

  • Dodano: 2019-07-05 08:00, aktualizacja: 2019-07-04 12:29

Wiosną i latem dzieci coraz częściej pojawiają się na ulicach, czy to na rowerze, rolkach, bądź hulajnogach.

Jazda na łyżworolkach i hulajnodze to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą i w granicach rozsądku. Apelujemy do jeżdżących na rolkach i hulajnogach o bezpieczne zachowanie, stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz kulturę jazdy, które na pewno pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wrotki, rolki i hulajnogi nie mogą być używane na jezdni, bo nie są pojazdami w rozumieniu przepisów

Są to urządzenia przeznaczone do rekreacji lub do uprawiania sportów ekstremalnych, a więc korzystamy z nich poza drogami publicznymi. Apelujemy więc do rodziców i opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na swoje pociechy. Pamiętajmy o tym, aby nie lekceważyć niebezpieczeństwa i wyposażać najmłodszych w ochraniacze na łokcie i kolana, a przede wszystkim w kask ochronny.

Przy ładnej pogodzie rolkarze i wielbiciele hulajnogi zapełniają parkowe alejki, osiedlowe uliczki, ale także drogi i pasy ruchu dla rowerów. Lubią też korzystać z jezdni, bo asfalt jest równiejszy i mniej w nim dziur. Nie wszyscy z nich mają jednak świadomość, że poruszając się poza chodnikiem, mogą łamać przepisy o ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.