Wiadomości z Żor

Będzie więcej pieniędzy na budowę centrum przesiadkowego w Żorach

  • Dodano: 2019-11-20 15:15

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przeznaczy dodatkowe 1,5 mln złotych na rozwój centrum przesiadkowego w Żorach. W żorskim urzędzie miasta prezydent miasta Waldemar Socha oraz wicemarszałek województwa Wojciech Kałuża podpisali stosowny aneks do umowy.

W Żorach powstało nowe miejsce, które integruje transport autobusowy, samochodowy i rowerowy, miejsce przyjazne mieszkańcom. Projekt zakończył się we wrześniu br., a Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania - mówił przy okazji podpisywania aneksu wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Umowa o dofinansowanie projektu "Mobilni Żorzanie - systemowe rozwiązania w zakresie mobilności miejskie" opiewała na kwotę przeszło 5,5 miliona złotych, a pierwotna wartość inwestycji szacowana była na przeszło 8,5 miliona. Jednak w postępowaniu przetargowym okazało się, że wartość inwestycji wzrosłą aż o 4 miliony złotych, a to jest już znaczne obciążenie dla miejskiego budżetu.

Centrum przesiadkowe integruje różne rodzaje transportu. To nie jest jeszcze koniec inwestycji, bo my przy tym nowym, pięknym centrum przesiadkowym zbudujemy parkingi, ścieżki rowerowe będą docierały z każdej strony miasta i mam nadzieję, że ludzie zauważą zmianę, że do centrum będą się przemieszczali na rowerach, czasami też pieszo - a tam wsiądą już w każdy środek transportu - mówił prezydent Żor Waldemar Socha.

Będzie więcej pieniędzy na budowę centrum przesiadkowego w Żorach

Wojciech KocjanWojciech Kocjan
Źródło: foto: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.