Wiadomości z Żor

Anna Flaga laureatką stypendium Marszałka Województwa!

  • Dodano: 2019-09-05 10:45

Spośród setek chętnych, tylko dwadzieścia osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury na rzecz naszego województwa otrzymało stypendium Marszałka Województwa Śląskiego.

Wśród nagrodzonych jest żorska artystka - Anna Flaga!

Wyróżnienie otrzymał autorski projekt pod nazwą „Flagi pani Flagi”

Możliwość otrzymania stypendium Marszałka spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. W tym roku ponownie liczba składanych wniosków wielokrotnie przewyższała liczbę stypendiów. Celem stypendium Anny Flagi będzie zrealizowanie wystawy sztuki pt.: „Flagi pani Flagi” oraz przeprowadzenie zajęć animacyjno-edukacyjnych. - Wystawa będzie artystycznym wydarzeniem. W określonym czasie zostanie zaprezentowanych w przestrzeni miejskiej 12 flag na specjalnych podstawach. Tematyka obrazów na płótnie (flagi) ma nawiązywać do prac polskich artystów 20-lecia międzywojennego, związanych z tworzeniem nowych trendów i rewolucji w sztuce. Obrazy te będą grą kompozycji linii, płaszczyzn i brył o wyrazistej kolorystyce wzbudzającej pozytywne emocje oraz dającej całkowitą swobodę interpretacji. Temat prac będzie się toczył wokół skojarzeń słów takich jak: wolność, jedność, różność, niepodległość, swoboda, siła, miłość, czystość, radość - czytamy we wniosku Anny Flagi. Projekt uwzględnia również edukację artystyczną przygotowaną dla młodzieży i dorosłych w ramach Prowincjonalnego Ogrodu Sztuk oraz wykłady i warsztaty o sztuce dla dzieci i młodzieży w siedzibie Muzeum Miejskiego w Żorach.

Anna Flaga jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Wydziału Malarstwa. To artysta malarz i projektant graficzny 2D. Wyróżniana i nagradzana  w ogólnopolskich konkurach fotograficznych i malarskich. Uczestniczka międzynarodowych plenerów malarskich. Od 2013 roku pracuje w Muzeum Miejskim w Żorach, gdzie realizuje swoje pasje i umiejętności na stanowisku specjalisty ds. promocji w Dziale Promocji i Wydawnictw. Jest twórcą znaku graficznego Muzeum, jak również aktualnego wizerunku Muzeum oraz wielu muzealnych publikacji.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na efekty realizacji projektu!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.