Wiadomości z Żor

Andrzej Zieliński drugi w Biegu Kreta Hardcore! W 87 godzin przebiegł aż 376,6 km!

  • Dodano: 2021-04-23 08:00, aktualizacja: 2021-04-23 08:13

Niewiarygodny dystans prawie 377 km w górskim terenie pokonali uczestnicy Biegu Kreta Hardcore, który rozgrywany był w tzw. Trójkącie Sudeckim, obejmującym Ślężę Śnieżkę i Śnieżnik.

Jako drugi na linii mety zameldował się żorzanin Andrzej Zieliński!

W tym roku, ze względu na wprowadzone ograniczenia Bieg Kreta został zorganizowany jako indywidualny rajd górski - wyzwanie dla osób, które chciały zmierzyć się z trasą Trójkąta Sudeckiego. Trasa przebiegająca po trójkącie Ślęża – Śnieżka – Śnieżnik – Ślęża ze startem w Sobótce liczyła 376,6 km i aż około 12 000 metrów przewyższeń, a uczestnicy mieli na jej pokonanie 100 godzin! Dotychczasowy rekord trasy wśród mężczyzn wynosił 96:26:00 godzin, a trasa ta nie została jeszcze ukończona przez kobietę. Jedno i drugie zmieniło się podczas tegorocznej edycji.

Tegoroczną edycję Biegu Kreta Hardcore wygrał Daniel Stroinski z Warszawy, który przekroczył linię mety po 85 godzinach i 45 minutach ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. Drugie miejsce zajął żorzanin - Andrzej Zieliński, z czasem 87 godzin i 21 minut. - Andrzej po raz kolejny pokazał nam jak się nie poddawać i walczyć do samego końca. Dla wielu z nas to przykład prawdziwego wojownika. Cieszymy się, że wśród zawodników HRmax mamy takiego giganta bardzo długich dystansów. Andrzeju ogromnie gratulujemy tego sukcesu i dziękujemy Ci za emocje, które przeżywaliśmy w ostatnich kilku dniach śledząc Twój wyczyn – tak wyczyn swojego reprezentanta skomentowali koledzy i koleżanki z Klubu HRmax Żory.

Warto wspomnieć, że jako 4 na mecie dystansu Hardcore zameldowała się Dominika Cieślak, która z doskonałym czasem 87 godz. i 52 min. została pierwszą kobietą, która ukończyła ten bieg. Do rywalizacji na dystansie Hardcore przystąpiło w tym roku 10 zawodników, a 4 z nich nie ukończyło zmagań.

Zobacz trasę biegu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również