Wiadomości z Żor

"Akcja Zima" z udziałem żorskich mundurowych

  • Dodano: 2023-01-18 07:45, aktualizacja: 2023-01-18 07:58

Żorscy policjanci wraz z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach zachęcali do stosowania elementów odblaskowych, które z pewnością wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. To ważne, aby wspólnie promować dobre nawyki. Spędźmy ferie aktywnie i bezpiecznie!

Akcja Zima 2023

Wczoraj na terenie Hali Sportowej w Żorach, w ramach „Akcji Zima 2023” przygotowanych zostało szereg atrakcji dla dzieci spędzających ferie w mieście. Prócz szeregu konkurencji sprawnościowych, gier, warsztatów plastycznych i tanecznych nie zabrakło też obecności żorskich mundurowych, którzy odwiedzili uczestników spotkania z profilaktycznym przesłaniem.

To ważne, aby w trakcie aktywności i spędzania wolnego czasu pamiętać o właściwych nawykach, w tym stosowaniu elementów odblaskowych nie tylko przez najmłodszych. „Świeć przykładem” to już kolejna edycja policyjnej akcji, przypominająca, iż noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest ciemno i panuje zła widoczność. Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód a mały element odblaskowy na ubraniu, plecaku, torbie może uratować życie i zdrowie, o czym przypominali dziś policjanci.

Korzystanie w okresie zimowym z drogi wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników

Policjanci przypominali, że jeśli pieszy porusza się poboczem lub jezdnią, powinien chodzić lewą stroną drogi (przodem do nadjeżdżających pojazdów). Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem. W określonych sytuacjach jest też obowiązkiem. Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przestrzegajmy tego obowiązku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również