Wiadomości z Żor

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków ze startem w Żorach!

  • Dodano: 2022-06-22 10:15

25 zespołów z Polski i zagranicy wystartuje z Żor w tegorocznym wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Oficjalna Ceremonia Otwarcia Wyścigu odbędzie się w Parku Cegielnia, 29 czerwca o godz. 10:00.

Kolarze będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry!

Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Kolarze ruszą spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki, a następnie skręcą w lewo na Orzesze – Zgoń. Meta 1 etapu zlokalizowana jest w Katowicach.

Poszukiwani wolontariusze

Po­nie­waż wyścig ko­la­rski jest ogro­mnym prz­ed­sięwzięciem or­ga­ni­za­cy­jnym, Urząd Mi­a­sta Żory po­sz­uk­uje wo­lo­nta­ri­uszy chętnych do po­mo­cy przy zabe­zpie­cz­e­niu trasy. Ich praca będzie pol­ega­ła na po­mo­cy w za­trzy­ma­niu ruchu na mnie­j­sz­y­ch skrzyżow­a­ni­a­ch oraz przy wlo­ta­ch ulic. Każdy z wo­lo­nta­ri­uszy otrzyma zestaw gadżetów od Miasta Żory, a także zaświadczenie o tym, że był wolontariuszem podczas tej imprezy.

Wsz­y­stk­ie osoby pe­łno­l­e­tnie za­i­nt­er­eso­wa­nie wo­lo­nta­ri­a­t­em pro­sz­o­ne są o kontakt e-ma­il z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu pod ad­r­es­em: wpks@​ um.​zory.​pl lub numerem telefonu 32 43 48 195. W mailu prosimy podać swoje imię i nazwisko, rok urodzenia oraz numer telefonu.

Sponsorami etapowymi wyścigu w Żorach są Nifco Korea Poland Sp z o.o., Extral Sp. z o.o., Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków ze startem w Żorach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.