Wiadomości z Żor

27 - latek ze Świerklan ratował nieprzytomnego mężczyznę

  • Dodano: 2018-04-09 12:00

Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony weekend na osiedlu Pawlikowskiego.

Po północy na chodniku przypadkowy mężczyzna znalazł nieprzytomnego 62-latka. Na pomoc ruszył mu m.in. 27-letni mieszkaniec Świerklan, który prowadził resuscytację do czasu przybycia karetki.

W nocy z piątku na sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na deptaku na osiedlu Pawlikowskiego leży nieprzytomny mężczyzna. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie w pobliżu jednego z lokali zastali grupę osób zgromadzonych wokół leżącego na chodniku.

Jedna z osób wykonywała właśnie masaż serca, gdy pod lokal przybył patrol i karetka pogotowia ratunkowego. Wówczas to ratownicy przejęli resuscytację, a mundurowi wstępnie ustalili przebieg zdarzenia.

Okazało się, że po północy do baru wszedł mężczyzna, który poinformował, że na zewnątrz leży jakiś człowiek. W tym momencie na pomoc ruszyli mu klienci, a wśród nich 27-letni mieszkaniec Świerklan. To on sprawdził parametry życiowe mężczyzny, a kiedy stwierdził, że nie oddycha przystąpił do masażu serca.

62-latek, po tym jak wróciły jego czynności życiowe został przetransportowany na oddział intensywnej terapii.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółówe okoliczności zdarzenia. Chwala też wzorową postawę obywatelską 27-latka ze Świerklan, który z bezinteresowną pomocą ruszył by ratować ludzkie życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również