Wiadomości z Żor

25-letnia matka zostawiła małe dzieci same w domu i... wyszła na kawę

 • Dodano: 2019-07-02 11:00

Położyła dwójkę dzieci spać, a sama wyszła z koleżanką na kawę. Kiedy maluchy zaczęły płakać, zaniepokojeni sąsiedzi zaalarmowali policjantów. W mieszkaniu bez opieki mundurowi przed północą zastali bez jakiejkolwiek opieki 4-latka i jego 2-letnią siostrzyczkę. Przez zamknięte drzwi stróże prawa dodawali im otuchy.

Policjant rozmawiał z czteroletnim chłopcem przez drzwi

Zgłoszenie o dochodzącym z mieszkania w centrum miasta płaczu małego dziecka, policjanci otrzymali około 23.00. Kiedy przyjechali na miejsce, już z podwórza słychać było dziecięce łkanie, dochodzące z okna na pierwszym piętrze. Natychmiast poszli pod drzwi, a gdy nikt ich nie otwierał, zaczęli rozmawiać z maluchem.

Mały chłopiec z każdą minutą rozmowy z policjantem przez drzwi zaczął się uspakajać. Chociaż trudno było się z nim porozumieć powiedział, że jego mama wyszła z koleżanką na kawę, tata jest daleko, a wraz z nim w mieszkaniu jest malutka siostrzyczka, która obudziła się i płacze.

Podczas gdy jeden z policjantów rozmawiał z chłopcem, drugi wyszedł przed budynek. Obserwował z tego miejsca okno, które było otwarte w obawie, gdyby dzieci próbowały tamtędy wydostać się z zamkniętego mieszkania.

Tuż przed decyzją o wyłamaniu drzwi nieodpowiedzialna matka wróciła do domu

W pewnym momencie, gdy płacz młodszego dziecka zaczął się nasilać, a policjantom nie udało się ustalić niczego na temat ewentualnego miejsca pobytu ich matki, która niedawno zamieszkała z dziećmi w tym budynku, postanowili poprosić inne służby o pomoc w dostaniu się do mieszkania. Na szczęście jednak udało się uniknąć traumatycznej dla dzieci sytuacji, gdyż w międzyczasie pod drzwiami zjawiła się 25-latka.

Kobieta była trzeźwa. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Kobieta była trzeźwa i wyjaśniła, że faktycznie po 21.00 zostawiła śpiące maluchy w mieszkaniu i sama wyszła z koleżanką. Tłumacząc się poinformowała, że nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia i była pewna, że maluchy będą spały.

O interwencji policjanci poinformują teraz sąd rodzinny, który przyjrzy się sytuacji opiekuńczo-wychowawczej 4-letniego chłopca i jego 2-letniej siostry.


Źródło: KMP Żory

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • real

  Uwaga ;CENZURA ! tutaj.

 • Gal

  Tato pracuje nie wraca ranki,wieczory,mama samotna,w domu bachory,zew natury podsuwa pomysł ponury,chuć dodaje odwagi,"koleżanka"nie leżanka,może kawa doda prawa ; zostawić maluchy?eee,kto śpi nie grzeszy ,baj..baj spoko do rana

 • masakra

  Nie wierzę... co taka ma w głowie oprócz trocin?

 • aadam

  na[...]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.