Wiadomości z Żor

21-latek nie dostosował prędkości do śliskiej nawierzchni. Samochód wjechał w witrynę

  • Dodano: 2022-10-04 07:30, aktualizacja: 2022-10-04 07:48

Kierujący samochodem osobowym rozpoczął hamowanie tuż przed rondem w okolicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, wpadł w poślizg i zatrzymał się w sklepowej witrynie. Za wykroczenie sprawca ukarany został mandatem karnym. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i dostosowanie prędkości do jesiennych warunków drogowych.

Nie dostosował prędkości do warunków drogowych i "wylądował" w witrynie

Do zdarzenia drogowego doszło około północy z niedzieli na poniedziałek na ulicy Męczenników Oświęcimskich. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A3, przemieszczając się drogą w stronę ronda „Dolna Brama Miasta Żory”, rozpoczął hamowanie... Nie uwzględnił jednak panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg, a następnie uderzył w krawężnik. Kiedy impetem wjechał na chodnik, strącił w dwa znaki, a po chwili zatrzymał się na elewacji i witrynie gabinetu kosmetycznego.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż 21-letni żorzanin był trzeźwy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, a do jego usunięcia wezwana została autolaweta. Kierujący ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Jesienna aura to czas wzmożonych opadów deszczu i zmieniającej się pogody.

- Apelujemy do kierujących o zwiększoną uwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Przypominamy również, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, podczas opadów deszczu konieczne jest używanie świateł mijania, gdyż światła do jazdy dziennej stosujemy wyłącznie w warunkach normalnej przejrzystości powietrza - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również