Policjanci i strażacy na ratunek rodzinie łabędzi

Czas czytania: 1 min.

Niecodzienny widok u zbiegu dwóch żorskich ulic zaniepokoił dzisiaj nad ranem kierowców. Para zagubionych łabędzi z pisklętami próbowała przedostać się przez ruchliwą jednię na pas zieleni. Na ratunek ptakom ruszyli policjanci i strażacy, którzy pomogli im bezpiecznie wrócić nad staw.

Pierwsze zgłoszenie od nieco zdziwionych, ale i zaniepokojonych kierowców do oficera dyżurnego dotarło jeszcze przed godziną 7.00. Wynikało z niego, że w rejonie ulicy Dworcowej jezdnią wędrują łabędzie. Choć policjanci nie zastali tam ptasiej rodziny, chwilę później otrzymali kolejną informację, tym razem o tym, że ptaki przeniosły się na Obwodnicę Północną.

Interweniujący patrol, kilkaset metrów dalej zauważył dwa dorosłe osobniki wraz z ośmioma pisklętami. Natychmiast do pomocy wezwani zostali strażacy i do czasu ich przyjazdu, policjanci czuwali nad tym, aby stado ponownie nie wyszło na jezdnię.

Dzięki wczorajeszej, wspólnej akcji ratowania łabędzi, ptasia rodzina bezpiecznie powróciła do miejsca bytowania, a żadnemu z jej członków, ani pióro nie spadło.

 

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/66/66-499059.mp4

 

Tagi:

policja
Autor / Źródło
Justyna Romanczyk / KMP Żory

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe