Wiadomości z Żor

Zioła na uspokojenie – naturalne wsparcie dla nerwów

  • Dodano: 2022-07-18 09:45

Zioła na uspokojenie to świetne rozwiązanie dla osób zestresowanych, które nie chcą od razu sięgać po mocniejsze środki. O takim wsparciu możemy pomyśleć, gdy czujemy się przytłoczeni codziennymi obowiązkami, nie umiemy się zdystansować do problemów i wyciszyć. Drobny nawyk, jak sięgnięcie po ziołową herbatkę, może nam pomóc pozbyć się uczucia napięcia i przywrócić dobre samopoczucie.

Jakie zioła na uspokojenie działają?

Istnieje wiele gatunków, które sprawdzają się jako zioła na uspokojenie. Wybraliśmy z nich te, które cieszą się największą popularnością i mają właściwości potwierdzone badaniami. Rezultaty naszych poszukiwań znajdziesz w poniżej tabeli.

Liść melisy lekarskiej

Tego zioła prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Melisa wspaniale uspokaja skołatane nerwy, ponieważ w jej liściach znajduje się olejek eteryczny, który obniża próg wrażliwości układu nerwowego. Usuwa uczucie pobudzenia i niepokoju wewnętrznego oraz łagodzi nerwicę i bezsenność.

Koszyczek rumianku lekarskiego

To również bardzo znane zioło, chętnie wykorzystywane do łagodzenia dolegliwości trawiennych i bólów brzucha. Nie wszyscy jednak wiedzą, że rumianek dobrze spisuje się również jako środek łagodzący stres i zmniejszający lęk, i może pomóc nam się zrelaksować.

Kwiat lawendy wąskolistnej

Lawenda jest kolejnym sprawdzonym ziołem, które możemy wypróbować przy niepokoju, nadmiernej nerwowości i uczuciu przytłoczenia. Olejek eteryczny lawendy koi układ nerwowy i poprawia samopoczucie. Dodatkowo lawenda działa rozkurczowo i przeciwbólowo, pomagając zredukować dolegliwości towarzyszące miesiączce.

Korzeń różeńca górskiego

Różeniec górski zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości adaptogenne i przeciwdepresyjne. Poprawia tolerancję organizmu na różne stresory i normalizuje reakcje fizjologiczne w odpowiedzi na stres. Ponadto zwiększa poziom serotoniny - hormonu szczęścia. Dodaje również energii do działania.

Jak działają zioła na uspokojenie?

Dostarczają wielu cennych substancji, które pomagają organizmowi mierzyć się ze stresem. Pozytywnie wpływają na układ nerwowy, redukując uczucie napięcia. Poprawiają też samopoczucie, dzięki czemu łatwiej jest odwrócić uwagę od niepokojących myśli.

Co ważne, działanie ziół jest bezpieczne dla organizmu i nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Niemniej powinniśmy zachować pewną ostrożność i zapytać lekarza o zdanie, jeśli chcemy wypróbować zioła, a jednocześnie stosujemy jakieś leki - ponieważ niektóre gatunki ziół wchodzą w interakcje ze środkami farmakologicznymi.

Zioła na uspokojenie Lorem Vit – czym się wyróżniają?

Jeśli chcemy mieć pewność, że zioła na uspokojenie zapewnią nam pożądane efekty, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość kupowanych preparatów. Niestety zioła łatwo można zafałszować, gdy są rozdrabniane na proszek i pył. Ponadto w takiej formie szybko tracą swoje cenne olejki eteryczne i inne wrażliwe substancje. Dlatego polecane zioła (zobacz ranking: https://rankmistrz.pl/ziola-na-uspokojenie/) na uspokojenie mają postać ciętych części roślin, a nie proszku.

Właśnie takie wysokiej jakości zioła oferuje marka Lorem Vit. Proponuje mieszankę Uspokojenie, którą tworzą starannie wyselekcjonowane zioła, słynące ze swoich odprężających właściwości. Melisa, rumianek, lawenda i różeniec, dobrane w odpowiednich proporcjach, uspokajają, ale nie otumaniają. Dzięki temu pomagają odzyskać kontrolę nad stresem, jaśniej myśleć i działać. Mieszanka Lorem Vit zawiera wyłącznie cięte części roślin zielarskich, które są najbogatsze w substancje czynne. Nie znajdziesz w niej żadnych wypełniaczy, aromatów ani innych dodatków. To czysta moc natury, dla lepszego funkcjonowania i samopoczucia.

Zioła na uspokojenie LOREM VIT USPOKOJENIE – kupisz na stronie: https://loremvit.pl/produkt/uspokojenie/

 

Czy warto sięgnąć po zioła na stres?

Warto sięgnąć po zioła na stres, ponieważ dla większości osób ich działanie okazuje się wystarczające, aby lepiej sobie radzić z codziennymi problemami. Należy jednak pamiętać, że duże znaczenie ma to, na jaki suplement się zdecydujemy.

Najlepszych efektów możemy się spodziewać, pijąc napary z wysokiej jakości mieszanek. W przypadku innych suplementów – sproszkowanych ziół, kapsułek lub tabletek, trudno jest ocenić, jakiej jakości surowiec się w nich znajduje, stąd nie możemy mieć pewności co do ich działania.

Ponadto napary zaparzone z mieszanek są skuteczniejsze od naparów z pojedynczych roślin – na przykład mieszanka ziół z melisą zadziała lepiej od samej herbatki z melisy. Wynika to z tego, że w odpowiednich połączeniach właściwości ziół się wzmacniają i uzupełniają.

Podsumowanie

Dobre zioła na uspokojenie będą przydatne dla osób, które doświadczają trudnych sytuacji lub na co dzień odczuwają wewnętrzne napięcie i niepokój. Odpowiednio dobrane zioła pomogą zredukować negatywne skutki stresu, aby nie przerodził się on w coś poważniejszego. Pamiętajmy, że sygnałów świadczących o wyczerpaniu nerwowym nie wolno ignorować. Należy zmodyfikować swój styl życia tak, aby wspomóc regenerację organizmu, a w poważniejszych przypadkach udać się do specjalisty.

FAQ

1. Jak wybrać najlepsze zioła na uspokojenie?

Najlepsze zioła na uspokojenie to mieszanki ze starannie skomponowanych ziół ciętych. Warto zapoznać się z właściwościami ziół, aby dowiedzieć, się, które będą odpowiednie dla nas.

2. Jakie są polecane zioła na uspokojenie?

Polecane zioła na uspokojenie, które przyniosły ulgę już milionom osób, to przede wszystkim: liść melisy lekarskiej, koszyczek rumianku pospolitego, kwiat lawendy wąskolistnej i korzeń różeńca górskiego. Są to zioła znane od setek lat, dobrze przebadane i łatwo dostępne.

3. Jakie korzyści daje stosowanie ziół na stres?

Dzięki ziołom na stres może być nam łatwiej sprostać codziennym wyzwaniom. Zyskamy lepszą kontrolę nad emocjami i nabierzemy dystansu do problemów. Ponadto zwiększymy szanse na uniknięcie przykrych skutków nadmiernego stresu, a ten, jak wiadomo, sprzyja wielu chorobom.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.