Wiadomości z Żor

Usługi DDD – skuteczna ochrona przed szkodnikami. Po czym poznasz dobrą firmę?

 • Dodano: 2024-07-08 15:30

Jeśli interesują Cię usługi deratyzacji, musisz wiedzieć, że wybór firmy oferującej usługi DDD ma tutaj bardzo duże znaczenie. W wielu przypadkach odszczurzanie jest obowiązkowe – mówi o tym nawet specjalna ustawa. Z tego powodu konieczne jest zatrudnienie ekspertów, którzy mają odpowiednie doświadczenie, sprzęt i środki. Jak ich rozpoznać?

Deratyzacja – profesjonalne usługi DDD

Usługi deratyzacji, czyli odszczurzanie to sposób na pozbycie się z pomieszczenia bądź najbliższego otoczenia niebezpiecznych dla zdrowia i życia gryzoni. Chodzi tutaj przede wszystkim o myszy i szczury, które przenoszą choroby. Jeśli masz odwagę i odpowiednie umiejętności oraz środki, możesz spróbować zrobić to samodzielnie.

Z drugiej jednak strony doświadczenie pokazuje jasno, że znacznie lepszą opcją jest powierzenie tego zadania specjalistom wykorzystującym kilka dostępnych metod – albo fizyczne i biologiczne, albo chemiczne.

Bywają nawet przypadki, kiedy samodzielne usługi DDD w postaci deratyzacji nie są możliwe, ponieważ niezbędny jest specjalny protokół, będący dowodem prawidłowo przeprowadzonego procesu odszczurzania. Ustawa jasno wskazuje, kto musi się jej podjąć – z pewnością obowiązkowa jest deratyzacja dla firm, ale nie tylko.

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i art. 22 ust. 1 pkt 2, obowiązek odszczurzania mają właściciele, posiadacze albo zarządzający daną nieruchomością.

Zgodnie z wytycznymi, musisz dokonać profesjonalnej deratyzacji, jeśli zarządzasz lub posiadasz następujące nieruchomości:

 • obiekty handlowe, przemysłowe i usługowe,

 • budynki mieszkalne,

 • budynki użyteczności publicznej,

 • miejsca do gromadzenia odpadów komunalnych,

 • zabudowania gospodarcze,

Bardzo często przeprowadzana jest dezynsekcja a deratyzacja dodatkowo. W przypadku pozbywania się insektów nie ma jednak żadnych obowiązków prawnych.

Jak rozpoznać profesjonalistów od deratyzacji?

Firma oferująca profesjonalne usługi DDD charakteryzuje się konkretnymi cechami – dzięki nim można rozpoznać, czy mamy do czynienia ze specjalistami i czy warto im zaufać. Rzetelna firma będzie podkreślać spełnienie standardów GMP/GHP, zgodność z wymogami ISO, wdrażanie i tworzenie dokumentacji HACCP, czy różne metody odkażania – na przykład dezynfekcja chemiczna, biologiczna, czy ozonowanie.

Nie bez znaczenia będą tutaj także certyfikaty, technologie wykorzystywane do pracy lub referencje. Bardzo dobrym przykładem takiej firmy jest Stander - https://www.stander.pl/.

Wybierając firmę oferującą usługi deratyzacji zwróć uwagę na następujące elementy:

 • szeroka oferta,

 • terminy,

 • doświadczenie,

 • środki i urządzenia,

 • gwarancję,

 • podejście do klienta,

 • opinie klientów.

Zróżnicowana oferta, jeśli chodzi o usługi DDD ma ogromne znaczenie. Istotne są też terminy – jeśli firma ma je zajęte, to bardzo dobry znak. Liczy się też, jak długo funkcjonuje na rynku i jakimi metodami pracuje. Podejście do klienta i gwarancja usług również działa na korzyść. Ostatecznie jednak to, co liczy się najbardziej to rekomendacje zadowolonych klientów, którzy są najlepszym potwierdzeniem jakości.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.