Wiadomości z Żor

Ubezpiecz swoje auto online i zacznij oszczędzać

  • Dodano: 2019-08-05 14:00

Obowiązkiem każdego posiadacza zarejestrowanego pojazdu mechanicznego jest ubezpieczenie go w ramach polisy OC. Nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy ten obowiązek zaniedbują. Czekają na nich srogie kary pieniężne, a to i tak dopiero początek.

Ubezpieczenie OC zabezpiecza przed skutkami finansowymi szkód, które kierowca w razie wypadku może wyrządzić osobom trzecim. Innymi słowy:  jeśli spowodujemy wypadek, z naszego OC wypłacane zostaną odszkodowania dla ofiar. Nasz ubezpieczyciel zapłaci za naprawę uszkodzonego samochodu (ale nie naszego) oraz za leczenie ofiar wypadku.

Ubezpieczenie OC opłacamy co roku. Warto kierować się głównie ceną, ponieważ według prawa każdy ubezpieczyciel w ramach OC oferuje ten sam zakres ochrony.

Ile zapłacimy za OC? Stawka zależy od kilku czynników, m.in. pojemności silnika, doświadczenia kierowcy, wysokości zniżek za bezszkodową jazdę, a także miejsca zamieszkania. Najdrożej za ubezpieczenie OC płacą mieszkańcy dużych miast, w których według statystyk najczęściej dochodzi do wypadków i stłuczek, posiadacze pojazdów z silnikami o wielkiej mocy, a także młodzi kierowcy, którzy nie mają jeszcze zniżek.

Co grozi za brak OC?

Po pierwsze, dla osób niepłacących OC został opracowany bardzo nieprzyjemny taryfikator kar finansowych. Za brak OC posiadacze osobówek zapłacą w 2019 roku do 4500 zł, a „oszczędni” posiadacze ciężarówek ponad 6000 zł. Te stawki rosną z roku na rok. I nie, nie upiecze się nam. Możemy wpaść podczas rutynowej kontroli drogowej (policjanci mają dostęp do systemu CEPiK) lub sprawdzi nas online Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Po drugie, jeśli bez ważnej polisy spowodujemy wypadek, w których ucierpią ludzie, będziemy musieli z własnej kieszeni pokryć koszty leczenia, rehabilitacji a może nawet dożywotniej renty dla ofiar wypadku.  To będzie dużo, dużo więcej, niż kilkaset złotych, które „zaoszczędzimy” nie kupując OC. Może nas to wpędzić w długi do końca życia.

Pamiętajmy, że każdy zarejestrowany pojazd musi mieć opłacone OC, nawet jeśli stoi miesiąc na parkingu, bo jego właściciel złamał nogę. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie pojazdy zabytkowe, które można ubezpieczać na krótki czas.

Ubezpieczenie OC w Compensa

Ubezpieczenie OC w Compensa obowiązuje na terytorium Polski i w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w Andorze, Chorwacji, Serbii i Szwajcarii. Ubezpieczyciel obejmuje ochroną przed szkodami do wysokości 5 210 000 euro w przypadku szkód osobowych oraz 1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu.

Towarzystwo Compensa oferuje:

      Zieloną Kartę gratis do OC,

      możliwość opłacenia składki jednorazowo lub w ratach.

      możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe produkty (ubezpieczenie opon, szyb, assistance, NNW, AC mini).

Assistance w Compensa to  natychmiastowa pomoc w przypadku awarii, kolizji lub kradzieży samochodu. W jej ramach można liczyć na szybką pomoc na drodze, na naprawę drobniejszej usterki od ręki lub holowanie do warsztatu.

Chcąc wykupić ubezpieczenie OC, koniecznie skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń mfind.pl. Tu czeka na ciebie najtańsze możliwe ubezpieczenie. Klienci mfind.pl często znajdują polisy nawet poniżej 400 zł.  Cała procedura jest prosta i łatwa do ogarnięcia, w krótkim czasie porównasz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, przygotowane specjalnie dla ciebie, a także wykupisz polisę OC przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.