Wiadomości z Żor

Trendy na 2022 – poznaj najmodniejsze obrączki ślubne

  • Dodano: 2021-12-29 12:30, aktualizacja: 2022-01-05 16:14

Jeśli postanowiliście wziąć ślub, na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że w związku z tym czeka was mnóstwo ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór obrączek. Możecie przy tym kierować się trendami.

Obrączki powinny oddawać wasz gust i podobać się przede wszystkim wam. Dobrze jednak, żeby były przy tym modne. Co w 2022 znajdzie się w ofercie salonów jubilerskich?

W trendach pozostaje żółte złoto

Przeglądając najmodniejsze obrączki ślubne w 2022 roku, można zauważyć, że przeważają modele wykonane z żółtego złota. To klasyka i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Żółte złoto pasuje właściwie do każdego modelu obrączek. Zarówno tych polerowanych, jak i satynowych.

Żółte złoto jest dobrym wyborem nie tylko z względów estetycznych. Ponieważ występuje w dwóch próbach - 585 oraz 333 - możecie znaleźć najmodniejsze obrączki ślubne zarówno w wyższej, jak i niższej cenie. To na pewno dobra wiadomość jeśli nie chcecie wydawać na ślub majątku. Tym bardziej, że tańsze złoto - próby 333 - wcale nie jest dużo niższej jakości niż to o próbie 585. To drugie jest jednak zdecydowanie bardziej szlachetne.

Z finezyjnymi żłobieniami

Jeśli zależy wam na tym, żeby wasze obrączki były wyjątkowe i miały w sobie to coś, na pewno spodobają się wam modele z finezyjnymi żłobieniami, które w przyszłym sezonie będą uchodzić za jedne z najmodniejszych. Takie delikatne zdobienia sprawiają, że klasyczne obrączki stają się niepowtarzalne, ale jednocześnie wciąż wyrażają subtelność.

Żłobienie może mieć prosty kształt lub być falowane. W ofercie jubilerów można znaleźć także modele z bardziej złożonymi wzorami. Mowa tutaj o kilku falowanych żłobieniach, które się wzajemnie przenikają. Takie obrączki z reguły mają powierzchnię polerowaną tak, aby zdobienie było bardziej widoczne.

Wśród modnych modeli obrączek ślubnych można znaleźć też takie, które posiadają żłobienia na profilu zewnętrznym. Te mogą mieć różny kształt, ale z racji na umiejscowienie, ten nawet kiedy jest dość wymyślny, nie rzuca się tak bardzo w oczy. Bez wątpienia nadaje jednak obrączkom wyjątkowego charakteru.

Górą wciąż minimalizm

Chociaż w ofercie salonów jubilerskich w 2022 będzie można znaleźć coraz więcej modeli obrączek z finezyjnymi żłobieniami na profilu wewnętrznym lub zewnętrznym, górą bez wątpienia będzie wciąż minimalizm.

W trendach pozostają obrączki o płaskim profilu. Szczególną popularnością będą cieszyć się nie tylko te, które posiadają finezyjne żłobienia, ale i proste wzory. Zwłaszcza, jeśli dopełniają je brylanty.

To, że w trenach od lat jest minimalizm, nie oznacza, że obrączki mają być klasyczne, bez żadnych zdobień. W najlepszych salonach jubilerskich można znaleźć teraz modele, które posiadają tak dobrane detale, że biżuteria się wyróżnia, ale jednocześnie jest subtelna. Jeśli szukacie właśnie czegoś takiego, zapewne spodobają się wam obrączki, które są delikatnie żłobione, a do tego posiadają szereg osadzonych centralnie, niewielkich brylantów.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.