Wiadomości z Żor

Skąd wziąć środki na odświeżenie garderoby po zimie?

  • Dodano: 2022-07-20 10:00

Wiosna budzi w każdym człowieku naturalną potrzebę zmian. Dłuższe dni, promienie słońca i czas spędzany na świeżym powietrzu dodają energii i zachęcają do podejmowania wyzwań. Dodatkowo to idealny moment na odświeżenie lub metamorfozę garderoby po zimie. Wymiana ubrań dla całej rodziny to jednak dość spory wydatek. Jak go sfinansować?

Spośród wszystkich dostępnych elementów garderoby Polacy najczęściej kupują odzież. Tę część ubioru nabywa średnio ponad 80% osób w każdym wieku. Po buty sięga około 50% społeczeństwa, bieliznę kupuje 36% badanych przez KPMG, a 16% – akcesoria i dodatki. 

Co trzeci Polak deklaruje, że przynajmniej raz w miesiącu stara się kupić nową odzież. Raz na kwartał dodatkową część garderoby nabywa 21% respondentów, a co pół roku robi to 11% badanych. 

Miesięcznie na zakup spodni najwięcej Polaków – bo 28% – wydaje od 50 do 100 zł, tyle samo na bluzki przeznacza 30% ankietowanych, na bluzy i swetry taką kwotę wydziela z domowego budżetu 28% respondentów. Na dodatki 44% Polaków przeznacza co miesiąc mniej niż 50 zł, natomiast na obuwie taką kwotę wydaje tylko 14% ankietowanych, tyle samo badanych na buty przeznacza także wyższe kwoty – od 150 do 200 zł. 

Najwięcej Polaków wybiera zakupy odzieży w sklepach stacjonarnych – tak zadeklarowało 56% respondentów w badaniu KPMG. W sklepach internetowych garderobę kupuje 29% ankietowanych, a w dyskontach zakupy robi 20% badanych.

Wiosenne odświeżenie garderoby – na co postawić?

Wiosna i lato to świeży powiew w obowiązujących trendach modowych. Bycie modnym to niezbyt łatwe zadanie, ponieważ trzeba obserwować style modowe nie tylko w Polsce, ale także na świecie, a do tego musimy znaleźć wymarzone ubrania w sklepach. Niestety, podążanie za modą jest również kosztowne, ponieważ ubrania z najnowszych kolekcji są często dość drogie. Najtrudniej otwierać szafy po sezonie zimowym, ponieważ nagle wszystkie ubrania okazują się przestarzałe, niemodne, a do tego nie pasują kolorystycznie do najnowszych trendów.

Wymianę garderoby najlepiej zacząć od sprawdzenia, co będzie modne w najbliższych miesiącach. Okazuje, że w sezonie wiosenno-letnim będzie dominowała ekspansja kolorów. Mimo że na pokazach przeważała elegancka biel, to dużo było także intensywnych barw, takich jak różowy, fuksja, żółty, limonkowy, kobaltowy, czerwony oraz złoty. Style modowe na najbliższy sezon to natomiast krótkie topy odsłaniające brzuch, garsonki, ogrodniczki i obszerne marynarki. Dominować będą proste fasony oraz stylizacje wielowarstwowe na cebulkę.

Jakie części garderoby kupujemy wiosną?

Wraz z nadejściem wiosny aż 63% ankietowanych zadeklarowało chęć nabycia nowych ubrań, butów lub dodatków z najnowszych kolekcji. Tylko 8% nie planuje takich zakupów. Na wiosenne zakupy odzieżowe Polacy zamierzają przeznaczyć kwotę od 100 do 300 zł (37%), 12% wyda na ten cel sumę od 500 do 1000 zł. Tylko 3% respondentów przeznaczy na zakupy odzieżowe od 300 do 500 zł, a 1% ankietowanych wyda więcej niż 1000 zł. Najbardziej kuszącym aspektem wymiany garderoby dla ponad połowy Polaków (56%) jest atrakcyjna cena produktu. 46% twierdzi, że najbardziej kuszące są okazyjne rabaty. W ramach wiosennej wymiany garderoby najwięcej Polaków zamierza kupić buty. Sukienki na wiosnę wybiera 49% pań, spodnie – 45% panów, a odzież wierzchnią (kurtki, płaszcze) kupi 43% ankietowanych. Polacy chcą nabyć także koszule (30%), marynarki (19%) i dresy (17%).

Jak sfinansować odświeżenie garderoby po zimie?

Wielu Polaków uważa, że odzież w Polsce jest droga, dlatego często korzystamy z zakupów w dyskontach lub czekamy na wyprzedaże albo nabywamy odzież z tzw. drugiej ręki. Wyższe wydatki wiążą się z podążaniem za aktualnymi trendami, ponieważ nowe kolekcje często są oferowane w wysokich cenach. Podobnie znaczne koszty czekają klientów, którzy stawiają tylko na markową odzież. Jak sfinansować takie zakupy? Zapytaliśmy o to eksperta. 

Jednorazowa wymiana garderoby po zimie może kosztować naprawdę sporo – czasami na takie zakupy trzeba przeznaczyć nawet połowę miesięcznych dochodów. Warto zatem pomyśleć o sfinansowaniu takich wydatków pożyczką. Najwygodniejsze rozwiązanie to chwilówki przez internet – zauważa ekspert marki VIVUS. – Wybierając pożyczkę online, załatwimy wszystkie formalności bez wychodzenia z domu, a do tego najczęściej nie musimy dostarczać nawet zaświadczenia o zarobkach. Dla przykładu u nas, żeby pożyczyć pieniądze, wystarczy numer i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania, numer telefonu oraz konta bankowego – podkreśla ekspert.

Zakup w ramach wiosennej stylizacji zaledwie kilku sztuk odzieży może uszczuplić nasze konto nawet o kilkaset złotych. Jeszcze więcej wydamy, jeśli chcemy skompletować trzy lub cztery pełne, modne stylizacje. Nowe trendy na sezon wiosna-lato kuszą kolorami i ciekawymi projektami ubrań. Modne mini spódniczki, krótkie topy, eleganckie i wyraziste marynarki, do tego buty, torebki oraz inne akcesoria to prawdziwe odświeżenie w naszej szafie. Koszty wymiany garderoby na wiosnę rosną wraz z ilością wybranej odzieży. Wydatki na nowe trendy w modzie można sfinansować z oszczędności lub skorzystać z szybkiej pożyczki przez Internet.  

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.