Wiadomości z Żor

Pustaki szklane w przestrzeni publicznej - nowe trendy w architekturze miejskiej

  • Dodano: 2023-04-18 08:15, aktualizacja: 2023-04-18 08:26

Nie ma wątpliwości, że pustaki szklane doskonale sprawdzają się w domowych wnętrzach, lecz nie tylko, o czym można się przekonać, obserwując je w przestrzeni publicznej. Wpasowują się doskonale w tkankę miejską, zdobiąc różne budynki. Z tego względu warto poznać ich niektóre zastosowania!

Tam, gdzie liczy się prywatność i zjawiskowy wygląd

Miasta są pełne kawiarni i restauracji, czyli miejsc, w których można przysiąść, odpocząć, porozmawiać ze znajomymi bądź samemu w skupieniu delektować się kawą lub herbatą. Projektanci muszą zatroszczyć się o to, by taka przestrzeń była jak najlepiej zaprojektowana z uwzględnieniem przebywających tu gości. Jak zapewnić prywatność, a jednocześnie nie tworzyć sztucznych podziałów? Rozwiązaniem zastosowanie luksferów (takich jak tu na przykład https://stefania.pl/pustaki-szklane-luksfery/), które tworzą miłe i doświetlone enklawy we wnętrzu. Świetnie też nadają się na ściany zewnętrzne. 

Obiekty użyteczności publicznej - luksfery sprawdzają się tu doskonale

Za sprawą swojej konstrukcji luksfery słusznie sprawiają wrażenie takich, które zostały wręcz stworzone do dużych powierzchni i surowych konstrukcji. Prezentują się zarówno elegancko, jak i przejrzyście, co zawdzięczają swoim regularnym kształtom. Nie ma więc przypadku w tym, że są tak chętnie stosowane w miejscach, w których widoczność i bezpieczeństwo to kluczowe kwestie. Tak jest na stacjach autobusowych, stacjach metra itp. Pustaki szklane sprawiają, że takie obiekty prezentują się nie tylko estetycznie, ale i zapewniają maksymalną funkcjonalność. 

Wielkie firmy potrzebują niebanalnych rozwiązań

Nie inaczej jest z biurowcami w dużych miastach. Powstaje ich coraz więcej, siedziby mają w nich różne firmy o światowym znaczeniu. Nie dziwi, że potrzebują więc przestrzeni, która spełni ich najważniejsze potrzeby. Będzie pojemna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. Niemniej istotne jest to, aby prezentowała się ona zjawiskowo, podkreślając znaczenie i status firmy. W tym celu używa się pustaków szklanych o różnym kolorze (takie jak tu https://stefania.pl/pustaki-szklane-luksfery/kolorowe/), bo takie rozwiązanie wzbogaca aranżacyjne każdy obiekt, uwydatniają jego niebanalny styl.

To wszystko pokazuje, że pustaki szklane w przestrzeni publicznej są już dziś powszechnie obecne, niezależnie czy mówimy o niedużych i kameralnych obiektach, wielkich biurowcach, czy przestrzeniach użytkowych.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.