Wiadomości z Żor

Przenośny dom

  • Dodano: 2018-04-26 15:00

W Europie coraz popularniejszym trendem jest karawaning, czyli podróżowanie kamperem – samochodem turystycznym, zwanym „domem na czterech kółkach”.

W Niemczech na przykład rozwija się on już od kilku lat. Na podstawie raportu „Za granicą, w Polsce, na działce, czyli wakacje Polaków w 2017 roku” przygotowanego przez HRS, możemy się dowiedzieć, że aż 45% Polaków preferuje wakacyjne podróżowanie własnym samochodem, natomiast o wyborze miejsca spędzania urlopu decyduje w 57% lokalizacja.

Bezpieczne podróżowanie

Aby nasze wspomnienia z przygody, jaką jest podróż kamperem były wyłącznie przyjemne, warto nie tylko pomyśleć z wyprzedzeniem o wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale również zainteresować się z pakietami ubezpieczeń dodatkowych. Żeby wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb, warto dopytać firmę o kilka szczegółów, m.in. warunków dotyczących holowania pojazdu i obszaru działania naszej polisy, a także o konsumpcję sumy ubezpieczeniowej (w przypadku AC). Na rynku europejskim dużą popularnością cieszą się oferty krótkoterminowych polis rozszerzanych o oczekiwane przez nas pakiety, np. Motorhome insurance brytyjskiej firmy Motorhome Protect, które dostępne są pod adresem https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/.

Kamper – pomysł na wakacje, a może styl życia?

Kampery, zwane nie bez powodu „domami na czterech kołach” są w Europie coraz popularniejsze, ponieważ nie tylko zapewniają miejsce do spania, ale są też często wyposażone w bieżącą wodę, kuchenkę, łazienkę z toaletą, a w ekskluzywnych modelach – również z brodzikiem lub prysznicem. W kamperze możemy spotkać się również z ogrzewaniem, co pozwala na podróże nie tylko latem. Co więcej, są to auta mieszczące się często w klasie do 3,5 tony – dopuszczalnej masy całkowitej auta osobowego, co pozwala zostać kierowcą praktycznie każdemu posiadaczowi prawa jazdy kategorii B. Dlatego dla wielu osób karawaning to nie tylko forma spędzania wakacji, ale też styl życia i spędzania każdego wolnego weekendu.

Wykupując dobrą ofertę ubezpieczeniową, możemy się czuć bezpiecznie, nie tylko podróżując po Polsce, ale też po Europie i innych kontynentach. Przygody, jakie przeżyjemy podczas podróży „przenośnym domem” mogą dostarczyć niezapomnianych wspomnień oraz zachęcić do trwałego spędzania w ten sposób wolnych chwil.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.