Wiadomości z Żor

Przegląd najciekawszych kosiarek spalinowych dostępnych na rynku

  • Dodano: 2024-05-16 17:45

Kosiarki spalinowe to narzędzia ogrodowe zapewniające wysoką wydajność, która pozwala szybko i efektywnie pielęgnować nawet największe tereny zielone. Co więcej, sprzęty te, dzięki wyposażeniu w pojemne zbiorniki paliwa, są całkowicie niezależne od dostępu do gniazdek z prądem elektrycznym. Jednak mnogość kosiarek spalinowych potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Którą z nich zatem wybrać? Oto trzy najciekawsze propozycje takich sprzętów!

Kosiarka spalinowa z koszem CEDRUS KS48S-H

CEDRUS KS48S-H to kosiarka, której sercem jest wydajny silnik spalinowy wyprodukowany przez japońskiego potentata rynku motoryzacyjnego – przedsiębiorstwo Honda. Jednostka napędowa została oznaczona symbolem GCV170, a jej pojemność skokowa wynosi 170 cmł. Pozwala to generować moc odpowiadającą 3,4 kW (4,62 KM). Jest to ogromna siła, która pozwala zespołowi tnącemu bez problemu radzić sobie nawet z najgęściejszą trawą oraz chwastami. Silnik Honda GCV170 jest chłodzony powietrzem, dzięki czemu kosiarka spalinowa CEDRUS KS48S-H jest stosunkowo prosta w budowie i nie przegrzewa się nawet podczas pracy podczas letnich upałów. Zbiornik na benzynę o pojemności 1 litra zapewnia długi czas pracy, bez potrzeby uzupełniania mieszanki paliwowej. Kosiarka spalinowa CEDRUS KS48S-H została wyposażona w zespół tnący o szerokości roboczej 48 cm. Ostrze może służyć zarówno do ścinania trawy lub do jej mielenia, czyli tzw. trybu mulczowania. Jego wysokość może być regulowana w zakresie od 25 do 75 mm. Odbywa się to poprzez centralnie umieszczony, 6-stopniowy mechanizm. Pracę ułatwia też dołączony zbiornik na masę zieloną o pojemności 65 litrów oraz zintegrowanym wskaźnikiem napełnienia. Na pochwałę zasługuje również funkcja dołączonego napędu. Dzięki temu operowanie kosiarką CEDRUS KS48S-H jest niezwykle łatwe i nie sprawi problemu nawet osobom o nieco słabszej tężyźnie fizycznej. Doskonale predysponuje to ten sprzęt do pielęgnowania powierzchni zielonych o łącznej powierzchni około 1Ż500 m2.

Kosiarka spalinowa Stihl RM 650.0 T

Kosiarka spalinowa Stihl RM 650.0 T to wysokiej klasy urządzenie zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu w dużych ogrodach oraz na terenach zielonych. Według producenta sprzęt ten najlepiej odnajdzie się na posesjach, których murawa ma powierzchnię dochodzącą do 2Ż000 m2 lub mniejszych. Taka wysoka wydajność kosiarki Stihl RM 650.0 T to zasługa przemyślanego projektu technicznego. Sercem urządzenia jest silnik spalinowy Kohler XT800 OHV S.C o pojemności skokowej wynoszącej 173 cm3. Generuje on moc odpowiadającą 2,6 kW (3,5 KM), która w zupełności wystarcza do napędzania zespołu tnącego o szerokości roboczej 48 cm. Ostrze obraca się z prędkością 2Ż800 obr./min., a jego profil świetnie radzi sobie z chwastami i zapewnia idealnie przystrzyżony trawnik. Kosiarka spalinowa Stihl RM 650.0 T pozwala na regulację wysokości cięcia w zakresie od 25 do 85 mm. Umożliwia to precyzyjne dobranie długości, na jaką mają być przycinane źdźbła trawy. Masa zielona może być zbierana do dołączonego zbiornika o pojemności 70 litrów, mulczowana lub wyrzucana bezpośrednio na powierzchnię roboczą. Pracę ułatwia również funkcja napędu kół. Jego prędkość może być regulowana w 3-stopniowym zakresie. Jest to ogromne udogodnienie, które umożliwia dobranie szybkości koszenia trawy do swoich indywidualnych preferencji. Na pochwałę zasługuje również ergonomiczny uchwyt, zapewniający pełną kontrolę nad kosiarką spalinową Stihl RM 650.0 T.

Kosiarka spalinowa Stiga Combi 753 V

Stiga Combi 753 V to wszechstronna i wysoce zaawansowana kosiarka spalinowa. Za jej napęd odpowiada sprawdzona, górnozaworowa jednostka Honda GCV o pojemności 170 cm3. Silnik ten osiąga moc odpowiadającą 3,3 kW, czyli 4,5 KM, pozwalając wprawiać w ruch ostrze tnące o szerokości roboczej 51 cm. Dzięki temu ta kosiarka zapewnia wysoką wydajność, która pozwala efektywnie pielęgnować nawet największe przydomowe trawniki. Sprzęt ten może być też wykorzystywany do celów profesjonalnych, takich jak pielęgnacja terenów komunalnych lub utrzymywanie sadów owocowych. Kosiarka spalinowa Stiga Combi 753 V została wyposażona w ciekawie skonstruowany zespół tnący oraz przemyślaną obudowę. Efektem tego projektu jest możliwość selekcji jednego z 4 trybów pracy. Dwa pierwsze z nich to klasyczne cięcie trawy z możliwością wyboru kierunku wyrzutu trawy (z tyłu lub z boku urządzenia). Dodatkowo do kosiarki może zostać szybko zamontowany zbiornik na ściętą trawę, mieszczący w sobie 60 litrów masy zielonej. Stiga Combi 753 V może też pracować w trybie mulczowania, w którym trawa jest mielona na niezwykle drobne kawałki i rozrzucana po całej powierzchni roboczej. Dzięki temu niemal od razu zaczyna się ona rozkładać, tym samym zamieniając się w życiodajny nawóz. Pomaga to w uzyskaniu gęstej murawy w pięknym, zielonym odcieniu. Wysokość cięcia może być ustawiona w jednej z 6 pozycji w zakresie od 22 do 80 mm. Pracę ułatwia też ergonomiczny uchwyt roboczy Fulcrum. Może być on regulowany w kilku płaszczyznach, tym samym umożliwiając idealne dopasowanie go do swojej anatomii.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.