Wiadomości z Żor

Planujesz stworzenie siłowni plenerowej? Tych sprzętów nie może w niej zabraknąć!

  • Dodano: 2024-06-17 18:00

Plenerowe siłownie cieszą się rosnącą popularnością zarówno w miejskich parkach, jak i na prywatnych osiedlach. Wiele osób decyduje się na postawienie jej nawet we własnym ogrodzie! Jakie sprzęty są obowiązkowym wyposażeniem plenerowych siłowni? Poznaj rekomendowane propozycje!

Jeśli planujesz utworzenie siłowni plenerowej, z której będą mogli skorzystać wszyscy bez względu na preferowany rodzaj aktywności (siłowa, wytrzymałościowa, ćwiczenia rekreacyjne), musisz stosownie ją wyposażyć. Wybór sprzętów jest aktualnie ogromny. Co powinna posiadać Twoja siłownia plenerowa? Przekonaj się!

  • Poręcz równoległa

Dobrze wyposażona siłownia plenerowa powinna mieć znacznie więcej maszyn, jednak aktualnie zdecydowanym must have jest m.in. poręcz równoległa. Coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, interesuje się kalisteniką, wzmacnianiem mięśni głębokich oraz akrobatyką. Poręcz równoległa umożliwia wykonywanie zarówno prostych, jak i najbardziej zaawansowanych ćwiczeń z tego zakresu. Wzmacnia mięśnie pleców, klatki piersiowej, kończyn górnych, brzucha. Na korzystanie z niej jest zdecydowanie wysoki popyt.

  • Biegacz / stepper

Uniwersalna maszyna, z której korzystają zarówno młodzi, jak i starsi bez względu na kondycję. Biegacz / stepper wzmacnia przede wszystkim mięśnie nóg oraz obręczy miednicznej. Dodatkowo korzystnie wpływa na koordynację ruchową, układ krążeniowo-oddechowy oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Poprawia wydolność, dlatego może być stosowany jako rozgrzewka, forma głównej aktywności lub po prostu rekreacja.

  • Prasa ręczna z wyciągiem górnym

Coś dla fanów wzmacniania obręczy barkowej, pleców i kończyn górnych. W większości siłowni plenerowych do dyspozycji są głównie urządzenia wydolnościowe o uniwersalnym zastosowaniu, co pomija osoby trenujące z zastosowaniem metody podziału jednostek treningowych na poszczególne partie ciała. Wliczają się w to osoby trenujące siłowo. Dlatego prasa ręczna z wyciągiem górnym będzie wyjątkowo pożądanym i obleganym sprzętem na siłowni.

  • Orbitrek

Jedna z najchętniej wybieranych maszyn, zwłaszcza przez osoby początkujące, ćwiczące rekreacyjnie bądź pragnące wzmocnić swoją wydolność. Jej obsługa jest banalnie prosta, a trening pozwala oddziaływać na wszystkie grupy mięśniowe organizmu. Na wielu siłowniach plenerowych znaleźć można przynajmniej 1 orbitrek, a nierzadko nawet 2 i więcej. Nie zapomnij więc także o nim!

  • Przywodziciel / odwodziciel

Kolejna propozycja kierowana do osób, które trenują z podziałem na partie mięśniowe. Tym razem wzmacniać można te dolne, czyli głównie kończyny dolne i pośladki. Pamiętaj, że w ofercie firmy sprzedających sprzęt do siłowni plenerowych znajdziesz również urządzenie o tej samej nazwie, pozwalające przywodzić i odwodzić całe ciało, co wzmacnia gorset mięśniowy (tzw. CORE). Obie wersje urządzenia są rekomendowane!

Pozostałe wyposażenie dobierz zgodnie z preferencjami grup użytkowników, które prawdopodobnie będą najchętniej korzystać z takiego rozwiązania. Uzupełnieniem może być masażer o działaniu relaksującym. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.