Wiadomości z Żor

Paleciak używany - gdzie go kupić?

  • Dodano: 2020-07-13 13:00, aktualizacja: 2020-07-14 16:49

Paleciaki to popularne i chętnie wykorzystywane do prostych prac transportowych, urządzenia. Dzięki łatwej obsłudze, niewielkich rozmiarom i niskiej cenie - na stałe zagościły w sklepach, marketach oraz hipermarketach, stając się specjalistami od rozładunku i przewożenia towarów oraz palet.

W niniejszym artykule przedstawimy Wam sposób na to, jak kupić tanie paleciaki używane, bez obaw, iż szybko ulegną one awarii. Wystarczy wybrać właściwe miejsce zakupu, dobrać odpowiedni sprzęt i już można cieszyć się wydajniejszą i szybszą pracą związaną z obsługą magazynu czy sklepu.

Rodzaje paleciaków

Zanim przejdziemy do tego, gdzie warto kupić używane paleciaki, warto przedstawić dostępne na rynku modele tych urządzeń. Do kategorii wózków paletowych zalicza się:

  • wózki paletowe ręczne - bez napędu;
  • wózki paletowe elektryczne: prowadzone/ z miejscem dla operatora / z masztem.

Paleciaki prowadzone to najbardziej podstawowe z urządzeń tej kategorii. Ich obsługa (przemieszczanie oraz unoszenie) wymagają użycia siły ludzkich rąk. Oczywiście pomocna jest hydraulika sprzętu, jednak pozbawione napędu mechanicznego wózki nie są, mimo wszystko, najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Najlepiej sprawdzają się do przewożenia i unoszenia niezbyt ciężkich ładunków.

Z kolei paleciaki z napędem mechanicznym (elektrycznym), dzięki niewielkim akumulatorom z łatwością radzą sobie z unoszeniem palet na większe wysokości (w tym przypadku szczególnie przydatne i użyteczne są wózki paletowe elektryczne z masztem). Napęd elektryczny ułatwia im szybką i wydajną pracę w większych marketach oraz hipermarketach.

Zalety wózków paletowych

zalety-wozkow-paletowych

Paleciaki są tak chętnie wybierane ponieważ mają dużo zalet. Zalicza się do nich, m.in:

  • niska cena;
  • niski koszt eksploatacji i utrzymania pojazdów;
  • łatwa obsługa;
  • niewielkie rozmiary urządzenia (dzięki którym wózek paletowy łatwo porusza się po wąskich korytarzach, między regałami oraz w miejscach, gdzie panuje równocześnie ruch pieszy).

Dodatkowo wózki paletowe, w przeciwieństwie do wózków widłowych, nie podlegają pod dozór techniczny, więc nie są objęte regularnymi kontrolami UDT.

Ceny paleciaków

Istotną zaletą popularnych paleciaków jest ich bardzo niska cena. Paleciak ręczny to wydatek rzędu od zaledwie 1 tysiąca złotych, natomiast wózek paleciak elektryczny to koszt od 20 tysięcy złotych wzwyż. Są to dużo niższe i bardziej atrakcyjne ceny niż te, które trzeba zapłacić za wózki widłowe. Dla porównania:

  • wózki widłowe spalinowe kosztują od 60 tysięcy złotych wzwyż;
  • wózki widłowe elektryczne to wydatek od 70 tysięcy złotych w górę;
  • jeszcze droższe są zaawansowane wózki wysokiego składowania. Można je nabyć dopiero za 120 tysięcy złotych.

Jak widać w tym zestawieniu - paleciaki to naprawdę tanie wózki.

Gdzie kupić używane paleciaki?

gdzie-kupic-uzywane-paleciaki

Paleciaki używane najlepiej kupić w sprawdzonym miejscu, które od lat funkcjonuje w branży i dostarcza urządzenia najwyższej jakości. Właśnie takim miejscem jest Lemarpol - skład nowych i używanych wózków. Ugruntowana pozycja na rynku pozwala tej firmie na sprzedaż używanych paleciaków wieku znanych i cenionych marek takich jak np. Toyota.

Dzięki temu klienci dostają sprzęt dobrej jakości, w przystępnej cenie, bez obaw o jego stan techniczny. Pełną ofertę używanych paleciaków od firmy Lemarpol znajdziesz na: www.lemarpol.com.pl/wozki/uzywane-wozki-paletowe-paleciaki.

Jak dbać o stan paleciaków po zakupie?


Aby używane paleciaki służyły jak najdłużej należy, jak najlepiej dbać o ich prawidłowy stan techniczny oraz właściwie je użytkować. Poniżej przedstawimy kilka ważnych rad, do których powinni zastosować się wszyscy posiadacze zarówno wózków paletowych, jak i widłowych:
1. Nie przeciążaj urządzeń!
2. Nie dokonuj samodzielnych napraw ani modyfikacji sprzętu!
3. Zawsze po pracy zostawiaj wózek w bezpiecznym miejscu!
4. Usterki usuwaj niezwłocznie po ich wystąpieniu, najlepiej w renomowanym serwisie wózków widłowych.
5. Nie używaj wózka paletowego nigdy w innym celu, niż jego przeznaczenie.
Stosując się do powyższych zasad, będzie można dłużej cieszyć się flotą wózków, które będą w stanie sprostać w pełni codziennie stawianym im wymaganiom.

Podsumowanie

W powyższym artykule zaprezentowaliśmy wydajne i bardzo przydatne urządzenia, jakimi są paleciaki oraz wskazaliśmy, gdzie warto udać się w celu zakupu używanego paleciaka dobrej jakości. Kupując używane pojazdy, warto zadbać o zakup nie tylko taniego, ale przede wszystkim wydajnego i sprawnego technicznie sprzętu.

_______________________________________________________________

seolo-magdalena-burdak

Magdalena Burdak

Specjalista SEO SEM
www.seolo.pl
Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.