Wiadomości z Żor

Ortopeda - jakie dolegliwości leczy?

  • Dodano: 2023-07-06 13:00

Urazy zdarzają się każdemu. Niestety, często konieczne jest skorzystanie z pomocy medycznej. Zdarzają się także wady wrodzone, których wczesna diagnoza i podjęcie leczenia pozwolą na uniknięcie kłopotów w przyszłości. Jakie działania z zakresu ortopedii podejmuje ortopeda usg Warszawa? Jeśli szukasz dobrego ortopedy- nasze wskazówki z pewnością będą pomocne.

Ortopeda Warszawa - jakie schorzenia leczy?

Ortopeda jest lekarzem, którego specjalizacją jest diagnozowanie i leczenie chorób związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Obszarem zainteresowań lekarza ortopedy są problemy stawowe, wszelkie choroby kręgosłupa, jak i urazy ortopedyczne. Dobry ortopeda potrafi trafnie zdiagnozować zaburzenia i wady postawy, a także wszelkiego rodzaju nieprawidłowości ortopedyczne u dzieci. Do ortopedy często trafiają sportowcy, którzy ulegli kontuzjom stawu skokowego. Ortopeda zajmuje się więc leczeniem chorób związanych z narządem ruchu

USG stawu biodrowego u dzieci

Jednym z przesiewowych badań, jakie wykonywane jest każdemu noworodkowi jest USG stawu biodrowego w celu szybkiego wykrycia ewentualnej dysplazji stawów biodrowych. Jest to stosunkowo częste schorzenie, polegające na przemieszczeniu się główki kości udowej. W skrajnych przypadkach USG stawu biodrowego może wykryć nawet całkowite zwichnięcie stawu biodrowego, co wymaga szybkiego działania. W takim przypadku nierzadko potrzebny będzie także chirurg dziecięcy. To dlatego tak ważne jest, by USG stawu biodrowego u maluszka wykonać odpowiednio wcześnie. Najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie lekarz ortopeda dziecięcy z odpowiednim podejściem. Leczenie malucha z doświadczonym ortopedą będzie o wiele prostsze i mniej stresujące zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. To ważne, by dziecko już na pierwszej wizycie nie przestraszyło się, bo trudno je będzie namówić ponownie na wizytę.

Ortopeda prywatnie- czy warto?

Ortopeda prywatnie zajmuje się leczeniem urazów narządu ruchu. Nie każdy wie, że ortopeda Warszawa wykonuje zabiegi ortopedyczne, jeżeli nie zauważa się postępów w leczeniu zachowawczym. USG ortopedyczne zwykle nie może czekać, a kolejki są spore, więc często najlepszym rozwiązaniem jest wizyta prywatna. Pacjent może poddać się artroskopii stawu kolanowego czy leczenia innych nieprawidłowości w obrębie narządów ruchu. Bogate doświadczenie zawodowe sprawia, że leczenie jest skuteczne i szybko przynosi efekty.

Jeżeli szukasz dobrego ortopedy, którego wiedza i doświadczenie dają poczucie bezpieczeństwa, dobrze trafiłeś!

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.