Wiadomości z Żor

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru paneli ogrodzeniowych?

  • Dodano: 2023-01-20 08:00, aktualizacja: 2023-01-20 08:15

Ogrodzenie to element powszechnie stosowany w celu wyznaczenia granic działki, a także stref czy obszarów jeżeli jesteśmy posiadaczami większej nieruchomości. Zapewnia nie tylko bezpieczeństwo ale także może pełnić funkcję estetyczną w przypadku decyzji na zjawiskowe ogrodzenie czy też bramę. Panele ogrodzeniowe to trwałe i solidne produkty, które są łatwo dostępne na rynku. Sama instalacja nie zajmuje  dużo czasu, a także jest prosta. Dzięki temu takie ogrodzenie może powstać w przeciągu tygodnia, a nie miesiąca. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością wśród klientów dlatego ważne jest aby wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Co potrzebuję aby postawić ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe składa się z gotowych już elementów prefabrykowanych, które mogą przybierać różne kształty i parametry. Jeśli zdecydowałeś się na samodzielny montaż ważny jest zakup i dobre oszacowanie potrzebnych produktów. Na sam początek należy upewnić się jakie wymiary ma mieć ogrodzenie i jak wygląda teren na którym ma się znaleźć. Napotkawszy przeszkody jak różnica terenu czy korzenie mogą one niepotrzebne utrudnić samodzielny montaż ogrodzenia. Przejdźmy do obliczeń, aby jak najlepiej oszacować ilość potrzebnego materiału wyznacz bramę, a następnie zmierz każdy odcinek terenu. Suma poda Ci przybliżoną ilość metrów, którą należy podzielić przez wymiar jednego panela. Pamiętaj, żeby przy obliczaniu panela uwzględnić także wymiar łączników i słupków. Nie martw się jeśli uzyskana liczba paneli będzie niepełna - zawsze zaokrąglamy ją w górę np. 86,8 zaokrąglamy do 87. Kiedy masz już te obliczenia, wiesz mniej więcej ile potrzebujesz materiału. Teraz należy poszukać odpowiedniej hurtowni, w której znajdziesz wszystkie niezbędne elementy. Oprócz ogrodzeń hurtownia stali oferuje także profile ocynkowane i metale kolorowe, które mogą okazać się pomocne podczas budowy domu czy garażu, i innych elementów twojej nieruchomości.

Budowa ogrodzenia w świetle prawa

Budowa ogrodzenia także jest uregulowana w prawie, trzeba się z tymi przepisami zapoznać i je zastosować. Jeśli chcesz wybudować ogrodzenie przekraczające 2,2 m lub znajdujące się bezpośrednio przy drodze gminnej lub powiatowej musisz uzyskać pozwolenie. Zgłoszenie tej inwestycji należy dokonać co najmniej 21 dni przez rozpoczęciem stawiania ogrodzenia. Jeśli nie zgłosisz planowanej inwestycji musisz być świadom konsekwencji z tytułu samowoli budowlanej m.in. grzywnę, nakaz rozbiórki lub uiszczenia opłaty legalizacyjnej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.