Wiadomości z Żor

Lekkie, uniwersalne i wygodne Shima SX-2 Evo: klasyczne miejskie buty

  • Dodano: 2023-04-03 09:15

Marka Shima wprowadziła na rynek wiele ciekawych produktów, które na tle konkurencji wyróżniają się nie tylko bardzo dobrą jakością, lecz również całkiem niezłą ceną i... bardzo estetyczną, starannie zaprojektowaną stylistyką. Tak jest między innymi w przypadku butów SX-2 Evo, zarówno w wersji męskiej (linia Men), jak i damskiej (linia Lady).

Buty motocyklowe Shima SX-2 Evo

Obuwie motocyklowe w porównaniu z tradycyjnymi butami mają trochę więcej wymagań. Przede wszystkim powinny być wykonane odpowiednio solidnie, tak, aby wytrzymały trochę więcej i było odporne na przetarcia. Co więcej – muszą się sprawdzić w różnych warunkach pogodowych, a jednocześnie zapewnić odpowiednie poczucie komfortu, aby po długiej jeździe stopom nadal było wygodnie.

To jednak nie wszystko – wyszukując buty motocyklowe dla siebie, zawsze warto znaleźć takie, które będą dobre nie tylko do samej jazdy na motocyklu, lecz również do chodzenia po mieście.

Gdzie znaleźć takie buty? Chociażby w ofercie marki Shima. W szczególności warto w tej kwestii zwrócić uwagę na modele z serii Shima SX-2 Evo, zarówno w ich wariancie damskim, jak i męskim.

Jakie są buty Shima SX-2 Evo?

W przypadku butów motocyklowych to nie wygląd jest najważniejszy, jeżeli jednak można wybrać coś ładnego, co zachowuje wszelkie standardy techniczne i jest wygodne, to czemu nie skorzystać? W przypadku butów SX-2 zdecydowanie producent zadbał o to, żeby było czym nacieszyć oczy. Buty Shima są zaprojektowane estetycznie, bez niepotrzebnej krzykliwości, za to z zachowaniem lekko sportowego stylu – choć w pełni nadające się do pokazania ich w bardziej „zwykłych” sytuacjach. Co więcej, dostępne jest kilka wariantów kolorystycznych, więc w zależności od prywatnych preferencji, można wybrać modele w tonacjach ciemnych, jasnych lub oliwkowych (dotyczy to zarówno egzemplarzy z linii Men, jak z linii Lady).

Tyle o ich wyglądzie, skupmy się jednak na bardziej praktycznych parametrach. Wśród najważniejszych cech, jakimi charakteryzują się buty Shima SX-2 Evo, można wymienić między innymi wbudowane w to obuwie absorbery uderzeń. Wykorzystują one system ArmorPlus i zostały umieszczone na kostkach, chroniąc je przed ewentualnymi wstrząsami.

Kostki to jednak nie jedyne obszary, które mają dodatkową ochronę w butach SX-2 Evo. Wzmocnienia pojawiają się również przy placach oraz na pięcie. A także na samych kostkach, niezależnie od ochrony zapewnianej przez ArmorPlus – tak, aby stopa była możliwie dobrze zabezpieczona.

Na tym nie koniec – dodatkową ochronę zapewnia też wzmocnienie samej podeszwy, a same buty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największy komfort w trakcie użytkowania ich na motocyklu.

Na koniec warto dodać, że producent butów SX-2 Evo d samego obuwia się nie ogranicza. Oprócz tego dostępna jest także wszelkiego typu odzież sportowa marki Shima, zaczynając od kurtek, spodni oraz jeansów, przez rękawice motocyklowe, aż na pełnych kombinezonach przeznaczonych do jazdy kończąc. Zdecydowanie polecamy przyjrzenie się tym produktom.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.