Wiadomości z Żor

Laptop za 2, 3 i 4 tys złotych - poradnik

  • Dodano: 2019-08-06 14:45

Laptop nie jest produktem, który wymieniamy codziennie lub który kupujemy co tydzień. Jeżeli zdecydujemy się na kupno dobrego sprzętu, oczekujemy, że co najmniej przez kilka lat będzie bezawaryjny i dostarczy jedynie pozytywnych doświadczeń użytkowania.

Niestety, nie zawsze tak jest, a zakup wadliwego sprzętu może się za nami ciągnąć latami, narażając nas na utratę plików, danych i ciężkiej pracy. Nie zawsze jesteśmy jednak w stanie wydać kilkanaście tysięcy złotych na wymarzony sprzęt. Jak wybrać laptop, który spełni nasze oczekiwania, ale jednocześnie nie zrujnuje naszego budżetu?

Laptop za 2 tysiące złotych - jaki wybrać?

Laptopy, które kosztują w granicach dwóch tysięcy złotych, wcale nie muszą odstawać poziomem od takich sprzętów, które występują na wyższych półkach cenowych. Nadal można wybrać laptop, który odpowie na nasze potrzeby i być może nie będzie miał najlepszej możliwej specyfikacji, ale zdecydowanie wystarczy dla codziennej pracy, przeglądania Internetu lub drobnych obróbek graficznych. Możesz także trafić na perełki i sprzęt, który potrafi dużo więcej. Jeżeli interesuje Cię uzyskanie maksymalnej wydajności w bardzo rozsądnej cenie, dobrym wyborem będzie laptop Dell. Stoją za nim lata doświadczenia i pozytywne opinie milionów zadowolonych użytkowników, ale i wysoka efektywność oraz komfort używania.

Laptop za 3 tysiące złotych - jaki wybrać?

Taki przedział cenowy pozwala już na nieco więcej. Laptopy za 3 tysiące złotych odznaczają się wyższą wydajnością i zazwyczaj wyposażone są w lepszy procesor, dysponują większą mocą obliczeniową, a dyski mogą poradzić sobie z większą liczbą skomplikowanych procesów. Już w granicach dwóch-trzech tysięcy złotych możesz pozwolić sobie na naprawdę interesujący i efektywny model - Dell Inspiron. Ten laptop charakteryzuje się precyzją wykonania, lekkością i możliwością poręcznego przechowywania, ale dodatkowo chowa w sobie funkcjonalności potrzebne w codziennym użytkowaniu i pracy. Niektóre modele, jak Dell Inspiron 15 5577-2950, posiadają także dotykowy ekran, dzięki któremu możesz wykorzystać go jako tablet. 

Laptop za 4 tysiące złotych - jaki wybrać?

Cztery tysiące złotych to już naprawdę sporo, jeśli chodzi o budżet na zakup laptopa. Niektórzy w tym momencie porzucają Windowsa na rzeczy macOS, ale jeżeli jesteś wierny produktowi Microsoft i nie wyobrażasz sobie bez niego żyć, to dysponując takimi środkami finansowymi jesteś w stanie kupić wyjątkowo dobry sprzęt. Warto, byś ponownie zwrócił uwagę na możliwości oferowane przez Dell - seria Dell Vostro spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Cztery tysiące złotych pozwalają Ci już na inwestycję w lepszy procesor, większy dysk czy powiększenie wielkości pamięci RAM.

Cena, rzecz jasna, jest istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie danego urządzenia, nie powinna być jednak jedynym determinantem takiego zakupu. Może bowiem okazać się, że oszczędzając zaledwie kilkadziesiąt złotych nabawiliśmy się problemu - komputera, który jest wysoce awaryjny i nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a dodatkowo jest tak wolny, że praca z jego pomocą graniczy z niemożliwością. Przy zakupie kieruj się ceną, jakością, specyfiką danego sprzętu i wygodą korzystania. Nie warto kupować takiego laptopa, który naprawdę może sprawić same problemy, których można było uniknąć stawiając na nieco droższe rozwiązanie. Powodzenia w znalezieniu idealnego laptopa, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby i będzie wspaniałym towarzyszem codziennej pracy!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.