Wiadomości z Żor

Jak wybrać papier toaletowy do toalety publicznej?

  • Dodano: 2024-03-08 10:30

Wybór papieru toaletowego do toalet publicznych to nie lada wyzwanie. Jak pogodzić oczekiwania użytkowników z często dokuczającymi ograniczeniami budżetowymi, nie zapominając o wpływie na środowisko? Na to trudne pytanie staramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

W jakie elementy warto wyposażyć toaletę publiczną oprócz papieru toaletowego? 

Toalety publiczne to powszechne pomieszczenia, które znajdują się między innymi w restauracjach, galeriach handlowych, budynkach biurowych, szkołach czy urzędach. Miejsca tego typu muszą być odpowiednio zaprojektowane i wyposażone. 

W artykule skupimy się na drugim aspekcie. Wyposażenie powinno być praktyczne i ergonomiczne, tak aby korzystanie z toalety było komfortowe dla różnych grup osób, w tym osób niepełnosprawnych. Z pewnością oprócz papieru toaletowego, warto zapewnić w toalecie publicznej dozowniki mydła, dozowniki papieru ręcznikowego lub automatyczną suszarkę do rąk. Wybór takich akcesoriów nie powinien być przypadkowy, a wręcz przeciwnie – wszystkie urządzenia powinny tworzyć spójny system higieniczny. 

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze papieru toaletowego do toalety publicznej? 

Gdy decydujemy się na skorzystanie z toalety publicznej, zazwyczaj nie zwracamy uwagi na papier toaletowy. Tymczasem dla właścicieli i zarządców budynków publicznych, taki aspekt jest niezwykle ważny. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ rodzaj papieru, jego miękkość i struktura wpływa na komfort korzystania z toalety. Poniżej przedstawiamy czynniki, na które warto zwrócić uwagę, wybierając papier toaletowy.  

Miękkość i wytrzymałość

W pierwszej kolejności, dobrze jest sprawdzić miękkość i wytrzymałość papieru toaletowego. Produkt do higieny intymnej o odpowiedniej miękkości zapewni komfort użytkowników i pozwoli uniknąć nieprzyjemnych podrażnień. W tym miejscu, warto także zaznaczyć, że miękkość musi iść w parze z wytrzymałością. Dobry papier toaletowy do łazienek publicznych musi spełniać oba te kryteria. 

Warstwy papieru

Na rynku można spotkać papier toaletowy jedno- i wielowarstwowy. Choć pierwszy rodzaj jest zdecydowanie tańszy, to jest podatny na rozrywanie, co wpływa na dyskomfort użytkowników toalety. Dlatego w toaletach mieszczących się w budynkach publicznych, warto postawić na papier wielowarstwowy. Koszty będą nieco wyższe, natomiast przełoży się to na pozytywny odbiór ze strony użytkowników. 

Typ papieru

Papier toaletowy można kupić w rolce i arkuszach, a także może być w formie składanej. Wybór zależy od preferencji właścicieli i zarządcy budynku. Rolka to forma papieru w klasycznym wydaniu, papier składany pozwala na dozowanie, co wpływa na jego wydajniejsze użytkowanie, a arkusze stanowią najbardziej higieniczne rozwiązanie. 

Ilość papieru

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest ilość papieru w jednym opakowaniu. Wybór w kontekście tego kryterium jest uzależniony od intensywności korzystania z toalety publicznej przez użytkowników budynku. W przypadku łazienek narażonych na duży ruch, lepiej wybierać większe opakowania, aby uniknąć częstych wymian papieru. Z kolei w toaletach, które są odwiedzane przez użytkowników dość rzadko, lepiej postawić na mniejsze opakowania, co pozwoli uniknąć problemu marnowania papieru. 

Papier toaletowy a ekologia 

W dobie wysokiej świadomości ekologicznej, warto także wziąć pod uwagę przy wyborze papieru, czy dany produkt powstał w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Na rynku można spotkać bez trudu papier toaletowy, który jest wynikiem procesu recyklingu. Użycie papieru o charakterze ekologicznym z pewnością pozytywnie wpłynie również na wizerunek budynku.  

Jak widać, wybór papieru toaletowego do publicznej łazienki to trudne zadanie. Finalna decyzja na temat kupna danego produktu może wpłynąć nie tylko na komfort, lecz także na odbiór toalety w budynku użyteczności publicznej. Dlatego warto wziąć pod uwagę wymienione aspekty i wybrać model, który spełni potrzeby użytkowników.  


 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.