Wiadomości z Żor

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

  • Dodano: 2019-12-09 12:45

Wybór konta osobistego to dość istotna sprawa, gdyż konto w banku to narzędzie, które towarzyszy nam każdego dnia i musi być funkcjonalne. Na rynku obecnie mamy bardzo dużo ofert wszystkich banków, wręcz są dostępne reklamy oraz różnego rodzaju akcje promocyjne zachęcające do założenia rachunku. Warto korzystać z różnego rodzaju rankingów banków (np. www.wktorymbanku.pl) – pomogą Ci one w wyborze najlepszego banku.

Najważniejsze jest w tym wszystkim to jak my na co dzień będziemy wykorzystywać ten rachunek ponieważ to, co nam jest najbardziej potrzebne powinno być na możliwie najlepszym poziomie przy zachowaniu stosunkowo najniższego kosztu. Stając przed wyborem tego odpowiedniego konta musimy zwrócić uwagę na wiele czynników:

1. Przeznaczenie rachunku

Konta w bankach są tworzone do różnych celów, mogą to być konta oszczędnościowe czy oszczędnościowo-rozliczeniowe. To ważne, czy chcemy mieć konto do trzymania stałego salda czy bardziej zależy nam na bieżącym koncie do codziennej obsługi. Niekiedy również szukamy rozwiązania z najlepszym kursem walut, aby mieć konto służące do wyjazdów zagranicznych.

2. Opłata za prowadzenie konta

Opłata ta jest stała, odnosi się do całego miesiąca korzystania z rachunku. Często poza tą opłatą nie ma żadnych dodatkowych opłat. Są również dostępne oferty, gdzie miesięczna opłata zostaje zniesiona do 0 jak zapewni się określone warunki np. wpływ na konto minimum 1 000 zł miesięcznie.

3. Prowizja za wypłatę;/wpłatę z bankomatów

Koszt ten pokazuje nam ile zapłacimy za wpłaty bądź wypłaty z rachunków. I teraz pytanie czy często korzystamy z tego typu rozwiązań czy raczej płacimy kartą. Zazwyczaj część bankomatów jest za darmo – trzeba tylko pilnować, żeby poruszać się w ramach tej sieci.

4. Opłaty za przelewy

Wybierając konto powinniśmy sprawdzić opłatę za przelewy bo przecież zawsze te 2-3 przelewy w miesiącu zrobimy. To dość istotne, aby ujrzeć koszty miesięczne rachunku właśnie w postaci takich dodatkowych prowizji. Na szczęście opłaty za przelewy zlecane online dotyczą już tylko kont oszczędnościowych (dowiedz się więcej o kontach oszczędnościowych) i czasami firmowych. Na zwykłym koncie osobistym możesz spodziewać się tylko opłat za niestandardowe przelewy (np. zlecenia stałe) oraz te zlecane w oddziałach.

5. Konto walutowe

Jeżeli dużo podróżujemy to ważne dla nas będzie czy jest możliwość założenia dodatkowo konta walutowego, gdzie kursy za wymianę walut są korzystniejsze niż w koncie standardowym. Przy tym z zachowaniem w miarę rozsądnych kosztów.

6. Aplikacja mobilna

To jest jeden z ważniejszych obecnie punktów. To jak wygląda i działa aplikacja przełoży się na codzienne użytkowanie usług bankowych. Są banki, gdzie do aplikacji logujemy się odciskiem palca a wszystkie transakcje możemy realizować na podstawie BLIK. Jednak to nadal nie są wszystkie banki a jedynie ich część.

7. Promocje

Przy kontach osobistych stosowany jest szereg promocji. Premia za założenie rachunku wypłacana na konto bieżące przy spełnieniu określonych warunków czy np walizka jako prezent po podpisanej umowie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.