Wiadomości z Żor

Jak tanim kosztem odnowić łazienkę, nie wymieniając kafelków?

  • Dodano: 2020-07-21 09:15

Remont kojarzy się z długimi pracami oraz nieporządkiem nawet w całym mieszkaniu. Co więcej, jest kosztowny, zatem potrzebny jest dodatkowy budżet, który możemy wykorzystać na zmiany w łazience. Skuwanie płytek, demontaż wanny i instalacja prysznica, nowe meble w zabudowie zamiast wolnostojących. Śwszystkie te prace pozytywnie wpływają na wygląd wnętrza, ale nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić. Jest kilka sprawdzonych sposobów, jak odświeżyć wnętrze bez konieczności skuwania płytek.

Stare płytki w nowym kolorze

Sprawdź, czy płytki w Twojej łazience są w dobrym stanie, nie ma w nich ubytków, nie są popękane i mają zachowaną pierwotną strukturę. Jeżeli tak właśnie jest, oznacza to, że w dobrym stanie i nie jest to jeszcze koniec ich żywotności. Można pomalować je farbą na dowolny kolor, którym nadasz wnętrzu nowego charakteru i dostosujesz je do aktualnych trendów. Najłatwiej pokryć farbą jasne płytki. W takim przypadku możemy zdecydować się na modne szarości, ciepłe pastele oraz intensywne zielenie i granaty. Ciekawym pomysłem na wykończenie ściany jest pomalowanie tylko wybranych, niektórych płytek na kontrastujący z istniejącym kolor.

Nowe płytki bez skuwania starych

Nowoczesna technologia sprzyja remontom. Dzisiaj możemy je przeprowadzać dzięki niej szybciej i mniejszym kosztem. Nowe płytki ceramiczne są przystosowane do układania ich na starych, bez konieczności ich skuwania. Duże znaczenie w tym przypadku ma jednak stan podłoża. Przyczepność ceramicznej powierzchni musi być dobra, a więc nie mogą się na niej znajdować żadne uszkodzenia i ubytki. Aby dobrze ją przygotować, należy ją najpierw odtłuścić, a następnie zagruntować.

Trendy wnętrzarskie się zmieniają, również w obszarze płytek ceramicznych pojawiają się nowe rozwiązania. Jeżeli ostatni remont łazienki przeprowadzałeś kilkanaście lat temu, na pewno płytki w niej nie należą do najmodniejszych wzorów. Dzisiaj w nowoczesnych wnętrzach dominuje biel z połyskiem, wielkoformatowe płytki w kolorze betonu, ceramika inspirowana naturalnym kamieniem, w tym marmurem o wyraźnie zaznaczonymi żyłkami, a także płytki w kolorze ciepłego drewna. Dużym zainteresowaniem cieszą się ponadto płytki cegiełki oraz w patchworkowe wzory.

Zmień dekoracje i dodatki

To one mają duży wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy wnętrza. Na ścianach zawisnąć mogą obrazy o tematyce nadmorskiej, a zamiast lustra bez ramy nad umywalką znaleźć się okrągłe lustro w drewnianej ramie zawieszone na plecionym sznurku. W ten sposób nadamy aranżacji marynistycznego charakteru. Złote akcesoria łazienkowe, świece dekoracyjne i kryształowy żyrandol sprawi, że łazienka nabierze cech stylu glamour. Wiklinowe kosze, drewniane skrzynki i kilka roślin w donicach zdecydowanie ociepli wnętrze, które wyróżniać się będzie klasycznym i delikatnie rustykalnym klimatem.

Kafelki łazienkowe możesz pomalować na dowolny kolor lub ułożyć nowe na starej powierzchni ceramicznej. Wymień akcesoria, dodatki oraz dekoracje na nowe, w zdecydowanie innym stylu. Tym sposobem dokonasz ekonomicznej metamorfozy swojej łazienki.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • omnik

    farba którą malujemy kuchnię powinna być odporna na wilgoć dlatego ja postawiłam na farbę sniezka kuchnia łazienka z cząsteczkami srebra

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.