Wiadomości z Żor

Jak szybko wziąć pożyczkę i na tym nie stracić?

  • Dodano: 2017-08-23 09:45

Wkraczanie w dorosłe życie zazwyczaj kojarzy nam się z odpowiedzialnością, różnego rodzaju obowiązkami, ale również z wieloma kłopotami czy nieprzewidzianymi wydatkami. Trzeba wiedzieć jak wygospodarować dostępne środki na poszczególne wydatki, takie jak wakacje w ciepłych krajach czy naprawa samochodu. Bardzo często zdarza się, iż w danym momencie nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy. Co więc zrobić w momencie, gdy nasza lista wydatków stale się wydłuża, a portfel świeci pustkami? W takiej chwili warto jest się zainteresować zaciągnięciem małej pożyczki online.

Służymy kilkoma cennymi radami, jak wziąć ekspresową pożyczkę, równocześnie na tym nie tracąc.

1. Dowiedz się czym jest pożyczka online

Pożyczki online, czyli tak zwane pożyczki poza bankowe zazwyczaj nazywane są pożyczkami błyskawicznymi czy chwilówkami. Co więcej, są one przyznawane przez instytucje poza bankowe nazywane po prostu firmami pożyczkowymi. Większość takich firm udziela ich na dość krótki okres, np. do 3 miesięcy, ale na rynku obecne są również firmy, które dają możliwość rozłożenia poszczególnych rat nawet na 24 miesiące. Nie ma potrzeby udawania się do siedziby placówki udzielającej pożyczki, ponieważ wszystkie formalności załatwiane są online. Dużą zaletą jest również bardzo krótki czas oczekiwania na przelew kwoty na kont. Pożyczoną kwotę razem z odsetkami, prowizjami oraz innymi opłatami trzeba zwrócić do dnia zapisanego w umowie lub spłacać zgodnie z wytycznymi harmonogramu spłat.

2. Zwróć uwagę na zalety

W dzisiejszych czasach, w tak zwanej erze rozwoju technologicznego, nie warto tracić czas na udawanie się do siedziby biura czy frustrować się długim czasem oczekiwania w kolejkach. Praktycznym wyjściem z takiej sytuacji jest zaciągnięcie pożyczki online. Formularz można wypełnić o dowolnej porze. Co więcej, wystarczy dosłownie kilka kliknięć, aby bez wychodzenia z domu zaciągnąć szybką pożyczkę. Największą zaletą jest bardzo krótki czas oczekiwania na przelew środków na nasze konto bankowe. Jest to najlepsze rozwiązanie w momencie, gdy bardzo nam zależy na czasie, a przelane środki mają być przeznaczone na nieprzewidziane wydatki. Formalności zredukowane są do zupełnego minimum. Zazwyczaj potrzebne nam są tylko: dowód osobisty, numer konta oraz kontakt telefoniczny. Przy tego rodzaju pożyczkach nie ma skomplikowanych i długotrwałych procedur, które są wymagane przez banki.

3. Sprawdź dostępne oferty

Na samym początku warto jest zweryfikować dostępne na rynku oferty i je oczywiście porównać. Opłaca się zestawić ze sobą kilka dostępnych ofert po to, aby zobaczyć różnice w kosztach, wielkości poszczególnych rat oraz ich całościowy harmonogram. Zalecane jest sprecyzowanie swoich możliwości jeśli chodzi o wysokości miesięcznych rat. W tym celu trzeba przeanalizować nasz domowy budżet oraz zliczyć stałe wydatki. Ułatwi nam to określenie kwoty, która nie będzie stanowiła dla nas zbytniego obciążenia. Taka analiza pozwoli nam wybrać najkorzystniejszą ofertę z odpowiednimi dla nas ratami i okresami ich spłaty. Wszystkie powyżej wymienione aspekty trzeba brać pod uwagę przy dobieraniu odpowiedniej dla nas pożyczki.

4. Monitoruj swoje spłaty

Przed podjęciem decyzji, odnośnie wyboru pożyczkodawcy, warto jest zastanowić się czy nie będzie ona dla nas zbyt dużym obciążeniem. Bardzo często obawiamy się, że możemy stracić kontrolę nad wymaganymi ratami ze względu na mało jasne i zrozumiałe zasady dotyczące spłat. Musimy zatem wybrać ofertę, która już na samym początku dokładnie określa wszystkie wymagane koszty. I tak na przykład, na stronie https://mikrorata.pl/ znajdziemy kalkulator, który ułatwi wyliczenie wszystkich kosztów (poszczególne opłaty, oprocentowanie, wielkość rat) przyszłym pożyczkobiorcom.

5. Zadbaj o pewność swoich finansów

Bardzo często dzieje się tak, że pożyczki poza bankowe budzą pewnego rodzaju wątpliwości wśród osób nieufnych i przezornych. Takie osoby obawiają się nie zawsze dokładnie sprecyzowanych warunków spłat czy możliwości popadnięcia w długi. Jedna z platform internetowych, https://mikrorata.pl/, ukierunkowana na udzielanie pożyczek oferuje swoim przyszłym pożyczkobiorcom możliwość dopasowania danej oferty do ich indywidualnych wymagań, potrzeb oraz możliwości pieniężnych. Cały proces udzielenia pożyczki odbywa się w pewnych i bezpiecznych warunkach oraz w oparciu o jasne zasady niezawierające tajemniczych kruczków. Co więcej, całość informacji odnośnie zasad spłat i kosztów obciążenia podawana jest już na samym początku procesu. Tego rodzaju firmy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo finansowe swoich przyszłych pożyczkobiorców oraz skrupulatnie oceniają i sprawdzają ich zdolność do możliwości spłacenia przyznanej w przyszłości pożyczki. Przy właściwie dostosowanej ofercie, do indywidualnych potrzeb klienta, nie ma możliwości pojawienia się niespodziewanych kłopotów finansowych.

Jak można zauważyć, cały proces zaciągnięcia pożyczki jest szybki i mało skomplikowany.

W związku z tym, już po krótkim czasie możemy cieszyć się z pozyskania gotówki, która będzie w stanie zasilić nasz domowy budżet w kryzysowej sytuacji.

WERONIKA LECHAŃSKA

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.