Wiadomości z Żor

Gdzie wyjechać do pracy za granicą?

  • Dodano: 2019-06-17 15:00

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd zarobkowy - wakacyjny albo na stałe. To nic nowego, bo każdy chce dobrze zarabiać, mieć perspektywy i przeżyć spokojnie od pierwszego do pierwszego. Warto wiedzieć, gdzie najlepiej wyjechać, aby bez problemu cieszyć się stabilnym zatrudnieniem.

Norwegia

Polacy są tam niezwykle poszukiwanymi pracownikami. Od lat kraj fiordów przyciąga całe mnóstwo rodaków, którzy zapełniają tamtejsze wakaty. Norwegia jest znana z wysokich zarobków i bardzo niskiej stopy bezrobocia, bo dotyczy ona jedynie 4,6 populacji. Kolejnym plusem jest odległość - czy samolotem, czy też statkiem, możemy w każdej chwili odwiedzić rodzinę lub znajomych w ojczyźnie. Niestety Norwegia jest też znana z wysokich kosztów życia., ale żyjąc skromnie, nie bawiąc się nieustannie i pracując, można zaoszczędzić naprawdę pokaźne kwoty. Myśląc o wyjeździe w tamte strony, trzeba też pamiętać, że liczby godzin pracy w tygodniu są danymi ustawowymi, a za nadgodziny otrzymamy odpowiednio wyższe wynagrodzenie. Najwięcej propozycji jest dla spawaczy, monterów i pracowników przetwórstwa rybnego.

Wielka Brytania

To ostatnimi laty bardzo popularne państwo emigracji Polaków. Być może dlatego, że kwota minimalnego wynagrodzenia wciąż tam rośnie. Pamiętajmy też o tym, że Polonii jest tam z dnia na dzień coraz więcej, więc nie będziemy osamotnieni. Z kolei propozycji zatrudnienia też jest mnóstwo, a bezrobocie maleje. Najczęściej poszukiwani są informatycy, handlowcy, kierowcy itp. Dodatkowo bariera językowa w zasadzie nie istnieje, bo jak wiadomo język angielski znają już niemal wszyscy – w mniejszym bądź większym stopniu.

Holandia

Kraj tulipanów i wiatraków wyróżnia bardzo rozbudowana sieć agencji zatrudnienia. Na tle innych krajów Unii Europejskiej to właśnie tam jest najwięcej ofert pracy dla Polaków. Mogą to być propozycje zarówno sezonowe, jak i stałe, np. w ogrodnictwie, rolnictwie, szklarniach. Holandię na miejsce pracy wybierają zwykle młodzi Polacy, którzy chcą np. tylko drobić w trakcie trwania studiów.

Stany Zjednoczone

Wyjeżdżając do USA, rzeczywiście może spełnić się amerykański sen. Pracy jest tam wiele, język angielski znany jest już każdemu, a warunki do życia dobre. Problem mogą stanowić formalności związane z załatwieniem wizy, ale nie mając nic za uszami, nie musimy się tym bardzo martwić. Co więcej, istnieje sporo programów np. dla studentów, którzy w wakacje mogą tam wyjechać i przez jakiś czas pracować, a później zwiedzać.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.