Wiadomości z Żor

Domowe warsztaty dla dzieci "Krea(k)tywni w domu"

  • Dodano: 2020-05-28 16:15

Puste podwórka, dzieci organizujące sobie czas samotnie, brak komunikacji – tak ostatnio wygląda rzeczywistość dzieci, które muszą pozostawać w domu. I choć większość z nich za szkołą nie przepada, czas w domu dłuży im się, powodując chwile zwątpienia i przygnębienie nudą. Jak zorganizować czas własnemu dziecku, żeby z tej niecodziennej lekcji wyciągnęło jednak pozytywne doświadczenia? Portal jamama.pl wyszedł naprzeciw potrzebom maluchów!

 

Warsztaty dla dzieci - pomysły w domu

Organizując czas dzieciom, należy pamiętać, że zaciekawienie ich jakimkolwiek tematem nie jest wcale takie proste. Rodzice starają się, aby ich dziecko się nie nudziło, ale to nie zawsze idzie w parze z realizacją planów. Najlepszym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem są domowe warsztaty dla dzieci, które można zorganizować codziennie inaczej. Wielość zadań i praktyk do zrealizowania jest tak duża, że wystarczy jedynie zgromadzić potrzebne materiały. Wówczas dziecko samo podejmie decyzję, czy taka forma rekreacji jest dla niego atrakcyjna. Z wielu materiałów udostępnianych na różnych grupach społecznych czy portalach parentingowych, rodzice mogą korzystać do woli. Nie wszystkie jednak są stworzone z myślą o rozwoju malucha. Na portalu jamama.pl znajduje się mnóstwo artykułów, dotyczących zarówno mamy, jak i dziecka. W tym wyjątkowym czasie portal stawia na organizację dnia. Wybrany dzień tygodnia ma przyporządkowane dziedziny, w których maluch może rozwijać swoje umiejętności, i tak:

  • Poniedziałek – ruch to zdrowie oraz sensoryka dla smyka
  • Środa – arteterapia – zabawa talentem!
  • Piątek z nauką oraz praca w kuchni lub ogrodzie


Warsztaty dla dzieci – sposób na efektywne spędzanie czasu w domu
 

Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Rodzice także będą mogli zaprezentować swoje umiejętności przed dzieckiem i przypomnieć sobie, jak to było, gdy sami próbowali organizować sobie czas w dzieciństwie. W ramach tego specjalnego projektu „Krea(k)tywni w domu” portal jamama.pl będzie poruszał mnóstwo kreatywnych dziedzin, m.in. grafomotorykę, muzykoterapię, terapię sensoryczną, ćwiczenia dla dzieci, eksperymenty dla maluchów, matematykę poprzez zabawę, kulinaria oraz aktywne spędzanie czasu w ogrodzie.

Nie tylko w domu, ale też w ogrodzie!

Każdy, kto posiada do swojej dyspozycji ogród, działkę czy choćby balkon, zdobędzie dawkę pomysłów i motywacji, jak wykorzystać przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu. Zabawy dla małych ogrodników pomogą dzieciom zrozumieć, jakie dobra natury kryje w sobie ogród oraz w jaki sposób należy o niego dbać. Takie uaktywnienie dziecka w danej sferze życia rodzinnego sprawi mu nie lada satysfakcję. A przecież właśnie o to chodzi – żeby motywować dziecko do działania!


Prace w ogrodzie motywują dziecko do działania i systematyczności

Prace plastyczne – warsztaty dla dzieci pomysły

Warsztaty dla dzieci od jamama.pl będą dotyczyły wykonywania rozmaitych prac artystyczno-plastycznych, które sprawiają dzieciom największą przyjemność. Nauka przez zabawę polega bowiem na ćwiczeniu skupienia, całkowitemu poświęceniu się zadaniu, dojściu do perfekcji w operowaniu akcesoriami plastycznymi, a przede wszystkim rozwijaniu własnych pasji, zainteresowań i odkrywaniu talentów.

Warsztaty dla dzieci pomysły od jamama.pl

Oprócz prac plastycznych, zaprezentujemy dzieciom szereg bajek terapeutycznych, umuzykalniających i wyciszających, a także teatrzyków do samodzielnego przygotowania w domu. Angażowanie całej rodziny w takie zadania zbliża jej członków i buduje pozytywne relacje oraz zaufanie między nimi. To niezwykle ważne w tak trudnym dla wszystkich czasie. Na jamama.pl znajdą Państwo 1 artykuł w tygodniu, poświęcony odpowiadającemu tematowi, natomiast wszystkie materiały, z których rodzice mogą bezpłatnie korzystać, będą udostępniane w poniedziałki, środy i piątki na fanpage'u facebookowym portalu . Jamama.pl zachęca wszystkie dzieci wraz z rodzicami, aby aktywnie, mądrze, a przede wszystkim kreatywnie spędzać czas w domu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.