Wiadomości z Żor

Dokumentacja w sprawach o błędy okołoporodowe odgrywa ważną rolę. Jak ją skompletować?

  • Dodano: 2022-01-26 11:15

Postępowania sądowe dotyczące błędów okołoporodowych z całą pewnością nie należą do tych najłatwiejszych. Nie tylko z punktu widzenia strony poszkodowanej, ale również samego sądu. Ta pierwsza grupa domaga się przecież często olbrzymich kwot odszkodowania medycznego, które ma pomóc w trudnej sytuacji życiowej po zaniechaniu w sztuce lekarskiej specjalistów. Druga grupa natomiast musi oszacować szkody i orzec sprawiedliwe świadczenie. W obu przypadkach bardzo ważną rolę odgrywa dokumentacja medyczna. Bez niej ani rusz! Poznaj jej znaczenie w sprawach o błąd medyczny. To ważne źródło informacji dla sądów z pewnością przechyli szalę zwycięstwa na Twoją korzyść. Chcesz uzyskać sprawiedliwe świadczenie? Przeczytaj ten artykuł.

Vademecum wiedzy na temat dokumentacji medycznej w sprawach o błędy okołoporodowe

Problematyka dokumentacji medycznej w sprawach o błąd medyczny w trakcie porodu lub podczas prowadzenia ciąży bywała już niejednokrotnie poruszana przez polskie sądy różnych instancji. Jeśli zgłębisz się w zdecydowaną większość orzeczeń, błyskawicznie dojdziesz do wniosku, że rzetelnie prowadzona i odpowiednio przedstawiona dokumentacja medyczna to priorytetowy dowód sprawy. Bez zawartych tam najważniejszych informacji nie ma mowy o wypłacie sprawiedliwie wyliczonej sumy w ramach odszkodowania.. Prawidłowo sporządzona dokumentacja medyczna powinna zawierać odpowiednie oznaczenie, umożliwiające wskazanie tożsamości pacjenta (imię i nazwisko, data urodzenia, adres, numer PESEL lub numer PESEL matki w przypadku noworodków). Co więcej tego typu kartoteka musi posiadać dokładny opis stanu zdrowia pacjenta, udzielonych mu świadczeń zdrowotnych oraz oznaczenie podmiotu, jaki gwarantuje taką opiekę. Masz podejrzenie, że w Twoim przypadku popełniono poważny błąd okołoporodowy, który doprowadził do komplikacji zdrowotnych dziecka? Samodzielnie bądź też przy pomocy specjalistów zadbaj o dopełnienie wyżej wymienionych formalności. Są one podstawą do uzyskania sprawiedliwego odszkodowania za błąd lekarski.

Zależy Ci na wysokim odszkodowaniu? Razem z ekspertami zadbaj o kompletną dokumentację medyczną

Prawidłowe skompletowanie odpowiedniej dokumentacji medycznej, która będzie stanowiła bardzo ważny punkt wśród materiałów dowodowych przed rozpoczęciem postępowania sądowego, z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. To właśnie z tego powodu eksperci rekomendują korzystanie z pomocy specjalistów, kosztem samodzielnego działania. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność takiego doradztwa. Na stronie internetowej prawapacjenta.org. znajdziesz rozbudowaną ofertę przygotowaną przez Ośrodek Pomocy Poszkodowanym. Obejmuje ona pomoc w zakresie dochodzenia sprawiedliwego odszkodowania medycznego oraz podstawowych praw pacjentów. Zatrudniani tam specjaliści doskonale radzą sobie również z dokumentacją medyczną. Ułatwiają jej przygotowanie przed procesem sądowym i chociażby rozwiązują problemy zatajonych, sfałszowanych bądź nieprofesjonalnie prowadzonych dokumentów. Takie postępowania również zaliczane są jako złamanie obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.