Wiadomości z Żor

3 sposoby na utrzymanie porządku w dziecięcym wózku

  • Dodano: 2020-01-22 11:15

Nawet jeśli wychodzimy na stosunkowo krótki spacer z dzieckiem, musimy spakować do wózka kilka niezbędnych rzeczy, w tym także jego ulubioną zabawkę czy zapasową pieluchę. Jednak jak można wszystko poukładać, aby zachować porządek i w razie potrzeby szybko znaleźć potrzebny przedmiot? Oto kilka sposobów, które warto wypróbować.

Co należy spakować do dziecięcego wózka?

Jak przekonują rodzice, jednym z niezbędnych elementów wyposażenia dziecięcego wózka, zwłaszcza głębokiego, jest prześcieradło. Zapobiega ono zabrudzeniu materacyka, na którym leży pociecha. Potrzebny jest także mały kocyk, jego grubość powinna być uzależniona od pory roku. Wiele kobiet zabiera ze sobą dodatkowo specjalny otulacz, który może pełnić funkcję zasłonki przed promieniami UV, ręcznika czy osłonki w czasie karmienia piersią poza domem. Jednak to nie wszystko, gdyż lista rzeczy przydatnych na spacerze z małym dzieckiem jest znacznie dłuższa. Znajduje się na niej też:

  • ulubiona zabawka malucha,
  • butelka z mlekiem,
  • smoczek,
  • wilgotne chusteczki,
  • zapasowe pieluszki,
  • zapasowe ubranko,
  • krem ochronny.

Wychodząc z domu, zwykle zabieramy ze sobą również portfel, kubek z gorącą kawą lub herbatą, telefon, a nawet książkę do poczytania na ławce w parku. Im więcej rzeczy pakujemy do wózka, tym trudniejsze może być utrzymanie w nim porządku. Warto więc dokupić kilka przydatnych akcesoriów.

Zakup praktycznej torby z wieloma kieszeniami

Jedną z najbardziej popularnych metod na utrzymanie porządku w wózku dziecka jest zakup specjalnej torby z wieloma kieszeniami. Daje ona możliwość rozmieszczenia wszystkich przedmiotów w taki sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp. Zazwyczaj możemy bez przeszkód zawiesić taką torbę na poręczy wózka lub umieścić w koszu na zakupy, w zależności od tego, jak jest nam wygodniej. Na rynku znajdziemy wiele modeli, różniących się nie tylko materiałem wykonania czy designem, ale i pojemnością. Warto dobrze przemyśleć zakup torby do wózka, ponieważ będziemy jej używać przez dłuższy czas, dopóki maluch nie będzie spacerował samodzielnie.

Zastosowanie uniwersalnych zaczepów

Poza torbą, w wózku przydadzą się również uniwersalne zaczepy, które pozwalają na jej zawieszenie, np. gdy nie mieści się w koszu pod siedziskiem. Takie akcesoria umożliwiają dodatkowo wygodne przewożenie reklamówek z zakupami, własnej torebki z drobiazgami oraz dziecięcych zabawek, które chcemy mieć pod ręką.

Przyczepienie uchwytu na kubek

Rodzice, którzy na spacer z pociechą lubią zabierać gorącą herbatę czy kawę, powinni zaopatrzyć się w specjalny uchwyt na kubek. Dzięki niemu nie musimy trzymać napoju przez cały czas w dłoni, co mogłoby być bardzo niewygodne. Co ciekawe, może to być także praktyczny schowek na telefon komórkowy lub butelkę z mlekiem dla malucha. Montaż takiego uchwytu nie jest kłopotliwy i nie trzeba się obawiać, że zniszczymy stelaż. Niemniej jednak zanim zaczniemy kompletować przydatne rzeczy dla siebie i pociechy, musimy się upewnić, że wybieramy odpowiedni dziecięcy pojazd, w czym pomocny z pewnością okaże się ranking wózków. Wybrany przez nas model ma nie tylko ładnie się prezentować, ale przede wszystkim zapewniać dziecku komfort i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.