Wiadomości z Żor

Żorzanie pobiegli w biało-czerwonych barwach! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-11-21 12:00

Ponad 200 osób na sportowo świętowało Narodowe Święto Niepodległości, biorąc udział w IV Żorskim Biegu Biało-Czerwonym w Żorach.

Za nami IV Żorski Bieg Biało-Czerwony w Żorach

Jak co roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji włączył się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Parku Cegielnia już po raz czwarty odbył się Żorski Bieg Biało-Czerwony. Dla uczestników przygotowano pamiątkowy biało-czerwony buff, okolicznościowy numer startowy, a także chorągiewki i balony.

Przed startem odbyła się krótka, energiczna rozgrzewka, a punktualnie 11 listopada o godzinie 11:11 na dwukilometrową trasę ruszyli uczestnicy biegu, prowadzeni przez żorzan obecnie znajdujących się w kadrach narodowych różnych dyscyplin sportowych. W imprezie udział  wzięli: piłkarka ręczna Iga Barska, softbolistka Martyna Jarzyna, biegacz długodystansowiec Andrzej Wereszczak oraz zawodnik i trener karate Dariusz Kudyk.

W biurze zawodów wydano blisko 220 numerów startowych – właśnie tylu żorzan, ubranych w narodowe barwy, na sportowo celebrowało ten ważny dla każdego Polaka dzień. Po biegu odbył się jeszcze konkurs z nagrodami, a nagroda główna powędrowała do Leona Stachonia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również