Wiadomości z Żor

Żory: Tymczasowy areszt dla złodzieja recydywisty

  • Dodano: 2020-10-21 08:45, aktualizacja: 2020-10-21 09:28

Przedwczoraj sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 28-latka, który działając w warunkach powrotu do przestępstwa blisko 30 razy okradł popularną drogerię. Mężczyzna na początku września br. opuścił więzienne mury i już po trzech dniach dopuścił się pierwszej kradzieży.

Jego łupem padały markowe perfumy, a łącznie nakradł ich na przeszło 11 tys. złotych

28-latek na swoim koncie ma ogrom kradzieży, to właśnie za nie był karany, a także ostatnie miesiące spędzał w areszcie śledczym. Na początku września po raz kolejny opuścił więzienną celę i już po trzech dniach wrócił na przestępczą ścieżkę. Kradł w jednej drogerii, pojawiając się w niej nawet kilka razy dziennie. Dziewięciu kradzieży dopuścił się we wrześniu, a w październiku na swoim koncie miał ich już blisko 30.

Złodziej wpadł w miniony weekend na kolejnej kradzieży, a jego łupem padły znowu perfumy. Straty spowodowane przez 28-latka od września br. sklep wycenił na ponad 11 tys. złotych.

Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu mężczyzna usłyszał przedwczoraj zarzuty i stanął przed sądem. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sąd wziął m.in. pod uwagę fakt, że 28-latek działał w warunkach tzw. „recydywy”, a z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.