Wiadomości z Żor

Żory: nie pozwalał się zbliżyć i groził, że skoczy - mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

  • Dodano: 2019-07-02 09:30

Dramatyczne chwile rozegrały się wczoraj na jednym z dachów bloku położonego na osiedlu Pawlikowskiego. 36-letni mężczyzna siedząc na wysokości nie pozwalał się do siebie zbliżyć i groził, że za chwilę skoczy. Dzięki błyskawicznej reakcji służb i umiejętnie poprowadzonej rozmowie policjantom udało się przekonać 36-latka do odstąpienia od samobójczego zamiaru i dobrowolnego zejścia z dachu.

W niedzielę przed 18.00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który stoi na krawędzi dachu i zamierza targnąć się na swoje życie. Błyskawicznie na miejsce skierował patrol i zaalarmował straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Mundurowi, którzy na osiedle dotarli pierwsi natychmiast zlokalizowali mężczyznę i ruszyli mu z pomocą, a przy włazie na dach zastali młodą kobietę, która podtrzymywała kontakt z desperatem do czasu ich przybycia.

Policjanci ruszyli na pomoc z niezwykła ostrożnością - mężczyznę  udało się przekonać, by zszedł

Policjanci z niezwykłą ostrożnością ruszyli z pomocą mężczyźnie i choć nie pozwolił im się zbliżyć do siebie już wkrótce zdobyli jego zaufanie. Podczas spokojnej i życzliwej rozmowy, okazując zrozumienie dla jego problemów zdołali przekonać go, aby porzucił samobójcze myśli. Ich wysiłek, opanowanie i profesjonalnie poprowadzona rozmowa w końcu zaowocowały sukcesem i 36-latek zdecydował się dobrowolnie zejść na dół. Zanim mężczyzna stanął na ziemi zdążył przeprosić stróżów prawa za swoje zachowanie. Później zajął się nim zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował 36-latka do szpitala.

Wczorajsza interwencja to jedna z tych, gdy policjanci zmuszeni są podejmować czynności służbowe w ekstremalnych warunkach. Tylko opanowanie, spokój, zrozumienie dla ludzkich problemów, umiejętność odpowiedniego poprowadzenia rozmowy, zimna krew stają się ich sprzymierzeńcami, podczas, gdy czas w przeciwieństwie działa na niekorzyść. Można śmiało powiedzieć, że niejednokrotnie w takich sytuacjach życie ludzkie leży w ich rękach...


Źródło: KMP Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również