Wiadomości z Żor

Żory: Ewakuowano ponad 100 osób z terenu szkoły. Znaleziono pocisk moździerzowy

  • Dodano: 2019-10-28 11:00

Ponad setkę osób, w tym 80 dzieci ewakuowano dziś z terenu należącego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Żorach.

Po godzinie 8.00 firma wykonująca tam prace ziemne, natknęła się na pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej.

Przed godziną 11.00 na miejsce przybyli saperzy, którzy zabrali niewybuch i przekazali teren dyrektorowi placówki.

Dzisiaj o godz.8.35 oficer dyżurny żorskiej komendy odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o znalezieniu niewybuchu na terenie jednej z żorskich szkół, mieszczącej się przy ulicy Pszczyńskiej. Na miejsce natychmiast skierował policyjne patrole oraz policjanta z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Po potwierdzeniu zgłoszenia okazało się, że niewybych to pocisk moździerzowy o kalibrze 82 mm będący najprawdopodobniej pamiątką po II wojnie światowej.

W związku z zaistaniałą sytuacją podjęto decyzję o ewakuacji osób przebywających na terenie szkoły, w tym 80 dzieci, 18 pracowników firmy zewnętrznej i 16 osób ze stanu personelu szkoły. Ewakuowano również mieszkankę pobliskiego domu i powiadomiono saperów z gliwickiej jednostki wojskowej.

Terenu szkoły przez dwie godziny pilnowali policjanci i strażacy. Do czasu przybycia żołnierzy i zakończenia przez nich prac uczniowie nie mogli wrócić na lekcje. Niewybuch został wywieziony przez saperów jeszcze przed godziną 11.00.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.