Wiadomości z Żor

Żory: 22 - latka potrącona na przejściu przez ciężarówkę. Policjanci apelują o ostrożność

  • Dodano: 2019-05-17 12:00

Wczoraj w rejonie skrzyżowania ulicy Północnej z Wygodą doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 22-latka.

Kobieta została potrącona przez "ciężarówkę", gdy przechodziła przez pasy

Jak ustalili policjanci kierowca nie zachował szczególnej ostrożności i łamiąc zakaz omijania pojazdu jadącego w tym samym kierunku doprowadził do wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 14.00 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Północnej z ulicą Wygoda. Jak ustalili policjanci 24-letni kierowca ciężarówki, jadąc lewym pasem jezdni, nie zachował szczególnej ostrożności i omijał pojazdy, które poruszały się w tym samym kierunku. 24-latek zbliżając się do przejścia dla pieszych zorientował się w ostatniej chwili, że jeden z nich zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na pasach, jednak pomimo podjętej próby hamowania i wykonania manewru skrętu w lewo jego pojazd bokiem uderzył w 22-latkę.

Kiedy kobieta upadła na ziemię, doznając poważnego urazu nogi, 24-letni kierowca ruszył jej z pomocą i przeniósł z ruchliwej jezdni na chodnik, świadkowie zdarzenia natomiast na miejsce wezwali służby ratunkowe. Piesza została przetransportowana do szpitala, a kierowca trafił na komendę. Jeszcze wczoraj 24-letni kierowca pochodzący ze Słowacji usłyszał zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.