Wiadomości z Żor

Żorskie małżeństwa obchodziły Żelazne oraz Diamentowe Gody

  • Dodano: 2020-10-30 13:15

Wyjątkowe jubileusze świętowały w ostatnim  czasie trzy małżeństwa z Żor. Państwo Rita i Egon Adamczykowie obchodzili 65. rocznicę ślubu, natomiast Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę zawarcia małżeństwa świętowały dwie pary: Marianna i Kazimierz Kowalikowie oraz Elżbieta i Jan Woźnicowie.

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła organizację uroczystego spotkania jubilatów z Waldemarem Sochą - Prezydentem Miasta Żory. Małżonkowie zostali jednak uhonorowani w swoich miejscach zamieszkania – otrzymali listy gratulacyjne, bukiety kwiatów oraz kosze upominkowe.

Państwo Rita i Egon Adamczykowie obchodzili 15 października 2020 roku 65. rocznicę ślubu. Pan Egon urodził się w Radlinie. Ukończył AGH w Krakowie i do roku 1984 aż do przejścia na emeryturę pracował w wyższym dozorze na KWK „Zofiówka”. Pani Rita urodziła się w Wielopolu koło Rybnika, do czasu urodzenia dzieci pracowała jako księgowa. Państwo Adamczykowie mają 2 córki, 2 wnuczki, 2 wnuków oraz prawnuka, a niebawem urodzi się prawnuczka. Mieszkają w Żorach od 1977 roku. Dobre samopoczucie zawdzięczają zdrowemu trybowi życia. Pan Egon w trakcie studiów należał do drużyny siatkówki oraz uprawiał lekkoatletykę. Każdy jubileusz rodzinny, rocznice urodzin, czy święta spędzają w gronie rodzinnym, kultywując wielopokoleniowe spotkania.


Państwo Marianna i Kazimierz Kowalikowie poznali się 60 lat temu i pobrali w tym samym roku, dokładnie 10 września 1960 r. Małżonkowie mieszkają w Żorach od 40 lat. Wcześniej mieszkali i pracowali w Kłobucku – Pan Kazimierz był zatrudniony w Kopalni Rudy Żelaza, a Pani Marianna pracowała jako szwaczka w szpitalu. Po przeprowadzce do Żor, Pan Kazimierz podjął pracę w kopalni w Suszcu, a Pani Marianna zatrudniła się w elektrociepłowni. Jubilaci mają córkę Elżbietę i syna Wiesława, a także dwie wnuczki, dwóch wnuków oraz czworo prawnucząt.


Państwo Elżbieta i Jan Woźnicowie również obchodzili 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Oboje pochodzą z Żor, a pobrali się 22 października 1960 roku. Wychowali dwoje dzieci - Jacka i Danutę oraz doczekali się pięciorga wnucząt i trojga prawnucząt.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.