Wiadomości z Żor

Żorski profilaktyk odwiedził przedszkole. Dzieci przygotowały specjalny wierszyk [FILM]

  • Dodano: 2023-03-03 07:30, aktualizacja: 2023-03-03 08:19

Profilaktyk żorskiej Policji spotkał się z przedszkolakami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Na spotkanie z mundurowym dzieci przygotowały specjalny wierszyk, którym udowodniły, iż zasady ruchu drogowego nie są im obce. Edukacja od najmłodszych lat kształtuje właściwe postawy.

Gdy zobaczysz zaś czerwone, czekaj grzecznie na zielone!

Żorski mundurowy spotkał się we wtorek z najmłodszymi z Przedszkola nr 4 im. Marii Konopnickiej, zlokalizowanego w dzielnicy Żory-Kleszczówka, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach codziennego bezpieczeństwa oraz informowania służb ratunkowych o niebezpieczeństwie.

Przedszkolaki w wieku od 3 do 6 lat bardzo przygotowały się do spotkania, nie tylko recytując mundurowemu wierszyk związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, ale także przedstawiając właściwy sposób zgłaszania zdarzeń.

- Pamiętajmy, że prócz zabezpieczenia samych siebie i zwrócenia uwagi na najbliższe otoczenie, musimy zacząć od podania miejscowości i adresu, którego interwencja dotyczy, a następnie podajemy dopiero inne szczegóły, dzięki którym służby ratunkowe właściwie skierują siły, aby ruszyć na pomoc - przypominają żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również