Wiadomości z Żor

Żorski Budżet Obywatelski - przyjdź 20 lipca i dowiedz się, jak prawidłowo napisać wiosek

  • Dodano: 2020-07-14 07:15, aktualizacja: 2020-07-14 07:26

Startuje Żorski Budżet Obywatelski 2021.  Tym razem żorzanie będą mieli do dyspozycji ponad 2 miniony złotych na inwestycje ogólnomiejskie. Mieszkańcy, którzy mają ciekawe pomysły i chcieliby dowiedzieć się, jak stworzyć na ich podstawie wniosek do ŻBO 2021, mogą wziąć udział w spotkaniu warsztatowym.

W poniedziałek, 20 lipca o godz. 15:00 w dużej sali narad Urzędu Miasta Żory przy al. Wojska Polskiego 25 odbędzie się spotkanie otwarte, poświęcone temu, jak prawidłowo napisać wniosek w Żorskim Budżecie Obywatelskim. Pracownicy Urzędu Miasta podpowiedzą, jak oszacować wartość projektu i na co zwrócić uwagę zgłaszając inwestycję.

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy mailowo na adres: bpks@ um.zory.pl lub telefonicznie pod nr 32 43 48 295.  Osoby zapisane otrzymają informację zwrotną.

Każdy mieszkaniec może zgłosić jeden projekt, w terminie od 27 lipca do 10 sierpnia w następujący sposób:

  • listownie na adres: Urząd Miasta Żory, al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, z adnotacją na kopercie „Żorski Budżet Obywatelski” lub „ŻBO”
  • bezpośrednio w Biurze Podawczym w siedzibie Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 lub al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory,
  • elektronicznie na dedykowanej platformie pn. „E-Żory”, dostępnej pod adresem zory-ekonsultacje.eboi.pl, przy czym formularz projektu zgłoszony elektronicznie musi zawierać wszystkie wymagane załączniki, w postaci skanów oryginałów dokumentów,
  • w przypadku osób, którym rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia złożenie wniosku - za pośrednictwem Mobilnego Urzędnika, po uprzednim kontakcie telefonicznym z Urzędem Miasta Żory.

Aby zgłosić projekt wymagana jest lista z podpisami co najmniej 10 mieszkańców Żor popierających projekt. Wzór formularza do złożenia w formie papierowej i listy poparcia zostaną udostępnione na stronie www.zory.pl oraz w Biurze Podawczym Urzędu Miasta w godzinach pracy urzędu.

Do złożenie formularz w formie elektronicznej konieczne jest natomiast założenie konta na platformie www.zory.eboi.pl. Po zalogowaniu wystarczy kliknąć "Zgłoś inicjatywę" (w górnym menu, po prawej stronie). Z pomocą tego samego konta będzie można wziąć udział w głosowaniu na projekty, które zostaną skierowane do realizacji. Tutaj listę poparcia należy dodać w formie skanu.

Żorski Budżet Obywatelski - przyjdź 20 lipca i dowiedz się, jak prawidłowo napisać wiosek

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.