Wiadomości z Żor

ZNP: Strajk we WSZYSTKICH żorskich szkołach

 • Dodano: 2019-03-27 11:30, aktualizacja: 2019-04-01 12:51

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada, że w wyniku referendum do ogólnopolskiego strajku przyłączyły się wszystkie szkoły i przedszkola w Żorach.

Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żorach wszedł w spór zbiorowy z wszystkimi placówkami oświatowymi w Żorach. Do sporu zbiorowego przyłączył się NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania. Strajk od 8 kwietnia 2019 r. – czytamy w komunikacie żorskiej komórki ZNP.

Referendum strajkowe odbywało się w dniach 18-22 marca. Zasady referendum stanowiły, że wniosek ZNP musi poprzeć ponad pracujących w danej placówce oświatowej – tylko wtedy strajk się odbędzie. Według najnowszych danych ten warunek został spełniony w każdej żorskiej szkole i w każdym przedszkolu.

Strajk podczas egzaminów

Strajk rozpocznie się 8 kwietnia i potrwa aż do odwołania. Niewykluczone, że będzie trwał podczas egzaminów gimnazjalnych (10-12 kwietnia) i egzaminów ósmoklasisty (15-17 kwietnia).

Nauczyciele domagają się m.in. podwyżek płac do 1000 złotych i postanowili – śladem policjantów – masowo wziąć urlopy zdrowotne. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • ostatni sprawiedliwy

  Dokładnie Tak !..Raz sierpem ,raz młotem czerwoną chołotę w strukturach ZNP

  • ostatni sprawiedliwy
   2019-03-28 18:26
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Zozanka

  Niech nauczyciele pracują tyle godzin tygodniowo, co każdy pracownik i niech mają 26 dni urlopu, to wtedy nie będą musieli sprawdzać zadań klasowych w domu. Potem niech strajkują. Narazie niech przelicza swoją wypłatę na przepracowane godziny i zobaczą ile im wyjdzie stawka godzinowa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.