Wiadomości z Żor

Nauczyciele z Żor 8 kwietnia zaczynają strajk

  • Dodano: 2019-03-21 13:30, aktualizacja: 2019-04-24 13:23

Odwołane lekcje, zajęcia w przedszkolach w całej Polsce, masowe L-4 w środowisku nauczycieli. ZNP w Żorach informuje – 8 kwietnia zaczynamy strajk!

Nauczyciele domagają się m.in. podwyżek płac do 1000 złotych i postanowili – śladem policjantów – masowo wziąć urlopy zdrowotne. Zanim dojdzie do strajku, odbędzie się referendum w tej sprawie. Zatrudnieni w edukacji odpowiedzą w nim na pytanie: "Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podniesienia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?"

Jeśli wniosek ZNP poprze ponad połowa osób pracujących w placówkach oświatowych, do których pytanie zostanie wysłane to strajk będzie ważny, rozpocznie się 8 kwietnia i – jak deklaruje ZNP – potrwa aż do odwołania.

Procedury sporu zbiorowego zostały wdrożone we wszystkich żorskich placówkach oświatowych. Do 22 marca br. odbywa się referendum, wyniki będą znane w piątek wieczorem lub w poniedziałek – informuje Ilona Witala-Sługa, prezes Oddziału ZNP w Żorach.

Do sporu zbiorowego przyłączył się NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również