Wiadomości z Żor

Złodzieje roweru namierzeni i zatrzymani. Grozi im do 5 lat więzienia!

  • Dodano: 2020-10-23 08:30, aktualizacja: 2020-10-23 08:51

Kryminalni z Żor namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli rower uczniowi jednej z żorskich szkół średnich. Policjanci odzyskali też skradziony jednoślad, który sprawcy zdążyli ukryć w małej miejscowości na terenie powiatu pszczyńskiego.

18 i 35-latkowi za kradzież grozi teraz do 5 lat więzienia

W poniedziałek, nieznani wcześniej sprawcy, ukradli rower należący do ucznia jednego z miejscowych zespołów szkół. Jednoślad stał przy ogrodzeniu szkoły i był do niego przypięty linką. Na szczęście przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery szkolnego monitoringu dzięki czemu złodzieje w krótkim czasie zostali namierzeni i zatrzymani.

Pierwszy w ręce policjantów wpadł 18-latek. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w centrum miasta. Na drugi dzień, na terenie powiatu pszczyńskiego z kolei kryminalni ujawnili w garażu skradziony jednoślad warty 1 800 złotych. Wczoraj w nocy natomiast, jeden z patroli prewencji, na osiedlu 700-lecia zatrzymał drugiego złodzieja, którym okazał się 35-letni bezdomny.

Mężczyzna przed godziną 2.00 jechał na rowerze, a kiedy zauważył patrol natychmiast zmienił kierunek poruszania się. Chwilę później próbował uniknąć kontroli, a wzywany do zatrzymania się nie reagował na polecenia. Ostatecznie złodziej trafił do policyjnej celi, a wczoraj, podobnie jak 18-latek usłyszał zarzuty. Obu za kradzież roweru grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również