Wiadomości z Żor

Zlikwidowali domową plantację konopii indyjskich

  • Dodano: 2018-04-23 11:30

Ponad kilogram narkotyków, a także sprzęt i akcesoria służące do nielegalnej uprawy konopi indyjskich zabezpieczyli kryminalni z Żor i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

29-letni plantator usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków i za nielegalną uprawę konopi grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Żor i kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 29-letniego mieszkańca żorskiej dzielnicy Kleszczówka, który nielegalnie hodował konopie indyjskie. Mężczyzna wpadł w ich ręce pod koniec ubiegłego tygodnia. W mieszkaniu posiadał sadzonki, gotowy susz oraz akcesoria służące do przygotowywania i porcjowania narkotyków.

W sumie kryminalni zabezpieczyli narkotyki, z których żorski plantator mógłby przygotować ponad 1200 dilerskich działek o czarnorynkowej wartości około 36 tys. złotych. W ich ręce wpadła także waga oraz sprzęt służący do rozdrabniania suszu marihuany.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków i za nielegalną uprawę konopi grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Zanim 29-latek stanie przed sądem będzie pod policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również