Wiadomości z Żor

Zima znów zaatakuje! Śląski meteorolog ostrzega przed śnieżycami

  • Dodano: 2023-01-20 11:30

Po ciepłym początku roku niebawem znów wróci do nas prawdziwa, biała zima. Śląski meteorolog Damian Dąbrowski ostrzega przed nadchodzącymi intensywnymi opadami śniegu.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla południowej części Polski. Instytut ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują one też w części województwa śląskiego dziś od godziny 15:00 do jutra do godziny 10:00. Przed intensywnym powrotem zimy ostrzega również śląski meteorolog Damian Dąbrowski.

– W piątek [20.01.2023] późnym popołudniem do południowo-wschodniej części Polski (Podkarpacia i Małopolski) wkroczy strefa dość silnych opadów śniegu, która w nocy z piątku na sobotę będzie się przemieszczać w kierunku północno-zachodnim w głąb kraju – ostrzega Damian Dąbrowski, meteorolog ze Świętochłowic.

Gwałtowny powrót zimy w województwie śląskim

Jak informuje Damian Dąbrowski na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl, ten weekend w województwie śląskim będzie śnieżny. Opady śniegu rozpoczną się już dziś (piątek 20 stycznia) w godzinach wieczornych.

– Przez większość dnia bez opadów, dopiero wieczorem z południowego wschodu nasunie się strefa dość obfitych opadów śniegu – zapowiada Damian Dąbrowski w prognozie pogody na swojej stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Śnieg będzie sypał przez całą noc, a silny wiatr z północy może powodować zawieje śnieżne. W sobotę rano możemy obudzić się z białym krajobrazem za oknem. 

W sobotę 21 stycznia nadal będzie sypać śnieg, ale opady będą stopniowo słabnąć i zanikać. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 do -2 stopni. Wiatr umiarkowany i słaby. Noc z soboty na niedzielę na ogół bez opadów. Miejscowo możliwe będą mgły. Temperatura spadnie do -3 lub -6 stopni, a w miejscach, w których gdzie było pogodniej, może być nawet zimniej.

Niedziela 22 stycznia będzie zachmurzona, ale cieplejsza. Miejscami może słabo padać śnieg lub śnieg z deszczem. Termometry pokażą maksymalnie od -1 do 2 stopni.

Jak informuje Damian Dąbrowski, pogoda w najbliższych dniach będzie dynamiczna, dlatego prognoza może jeszcze ulec zmianie. Będzie ona aktualizowana na stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również