Wiadomości z Żor

Zderzenie daewoo z oplem w Żorach. Zachowajcie bezpieczną odległość!

  • Dodano: 2019-02-26 12:30

Niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył pojazdu to jedna z przyczyn wielu zdarzeń drogowych w naszym mieście.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał

Tak było i wczoraj, kiedy to 65-letni kierowca daewoo matiza uderzył na "Wiślance" w jadącego przed nim opla. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał i skończyło się na niezagrażających życiu potłuczeniach.

Wczoraj przed 14.00 policjanci zostali wysłani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w pobliżu skrzyżowania DK-81 z ulicą Pszczyńską. Jak wstępnie ustalili mundurowi 65-letni kierowca z Warszowic nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy jadącym przed nim pojazdem i najechał na jego tył.

Zespoł pogotowia ratunkowego do szpitala przetransportował dwie osoby tj. pasażera jadącego ze sprawcą, który jednak po przebadaniu wrócił do domu oraz 69-letnią pasażerkę opla, która pozostała w szpitalu na obserwacji.

Jak ustalili policjanci obaj kierowcy byli trzeźwi, zarówno sprawca zdarzenia, jak i 63-latek podróżujący oplem.

Mundurowi apelują o rozwagę za kierownicą, przypominają też o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, niezbędnej dla uniknięcia zderzenia w razie hamowania lib zatrzymania się poprzedzającego się pojazdu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również