Wiadomości z Żor

Zakochaj się w bezpieczeństwie. Akcja żorskiej drogówki

  • Dodano: 2019-02-14 12:30

"Złamał Pan/Pani nam serce..." mogli usłyszeć dzisiaj kierowcy, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego i zostali zatrzymani na DK-81 przez żorskich policjantów.

Jadąc za szybko, bez pasów, bądź bez wymaganych świateł obok czarnego serduszka otrzymywali możliwość dokonania wyboru. Jedną z propozycji było przyjęcie mandatu karnego, drugą przyjęcie zaproszenia do wspólnej zabawy edukacyjnej, a także szybki kurs pierwszej pomocy.

Walentynkowa akcja żorskiej policji to kolejna z tych, w czasie których kierowcy przy okazji przypadającego w danym dniu święta mogli dokonać wyboru – zapłać mandat karny, albo poświęcić chwilę i uczynić krok w stronę podniesienia bezpieczeństwa.

Wszyscy, którzy popełnili dzisiaj drobne wykroczenie drogowego zdecydowali się na drugą z możliwości i wzięli udział w specjalnych zadaniach. Polegały one na uprzednim wylosowaniu torebki zawierającej instrukcję, a także narzędzia do ich wykonania. W każdej z nich ukryte były alko- lub narkogogle, a w poszczególnych dodatkowo igła z nitką, kubek z butelką wody, a także klocki służące do ułożenia piramidki. Chętni mogli też uczestniczyć w szybkim kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który poprowadzili strażacy ochotnicy.

Kierowcy nawlekali w narkogoglach nitkę na igłę, nalewali wodę do kubka, a w goglach imitujących stan po spożyciu alkoholu budowali wieżę z klocków. Mogli też nagrać walentynkowe pozdrowienia lub specjalne przesłanie z apelem o bezpieczną jazdę, które wyemitowane zostaną dzisiaj na antenie Radia Katowice. W profilaktyczną akcję na żorskim odcinku "Wiślanki" włączyła się bowiem popularna śląska rozgłośnia, a także miejscowa Telewizja Żory.

Mundurowi na drogę zabrali dzisiaj ze sobą nie tylko czarne serduszka

Dla tych, którzy pamiętali o bezpieczeństwie za kierownicą przygotowali również i te w tradycyjnym odcieniu. Każde z serc opatrzone było natomiast hasłem walentynkowej akcji i apelem brzmiącym "Zakochaj się w bezpieczeństwie". Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali również drobne upominki przekazane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta w Żorach, wśród których znalazły się m.in. elementy odblaskowe.

Policjanci składają serdecznie podziękowania dla Radia Katowice, Telewizji Żory oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach i Wydziału Promocji UM w Żorach za pomoc w organizacji dzisiejszego przedsięwzięcia, a wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzą bezpiecznej drogi!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również