Wiadomości z Żor

Zakład Aktywności Zawodowej "Wspólna Pasja" świętował 10 urodziny!

  • Dodano: 2019-09-25 07:00, aktualizacja: 2019-09-24 13:52

Już od dziesięciu lat w naszym mieście działa Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Produkcyjno-Usługowy „Wspólna Pasja”!

Uroczysty jubileusz Zakładu, kojarzonego przez mieszkańców przede wszystkim z niezwykle popularnym barem mlecznym „Krówka”, odbył się w kinie „Na Starówce”.

Jubileuszowa gala była okazją do wspomnień, podziękowań oraz nagrodzenia tych, którzy przyczynili się do niezwykłego rozwoju ZAZ „Wspólna Pasja”.

Zakład Aktywności Zawodowej okazał się wielkim sukcesem w naszym mieście. Doszło nawet do tego, że mamy trudności ze znalezieniem kolejnych osób do pracy, bo już tak dużo osób z niepełnosprawnościami z terenu Żor zatrudniliśmy. Są plany dalszego rozwoju, więc będziemy się otwierali także na osoby z niepełnosprawnościami z innych miejscowości - mówi  Waldemar Socha, Prezydenta Miasta Żory. - Bardzo się cieszymy, że udało się stworzyć taki zakład dla osób, którym najtrudniej jest znaleźć zatrudnienie. Tutaj oprócz pracy mają one także możliwość rehabilitacji i znalezienia celu życiowego - dodaje Prezydent Żor.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali wyróżniający pracownicy Zakładu, którzy otrzymali tytuł „Pracownika 10-lecia”, a także osoby w sposób szczególny wspierające jego działalność, którym przyznano statuetkę „Serce za serce”. W tym gronie znaleźli się m.in.  Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory oraz Rada Miasta Żory, w imieniu której statuetkę odebrał Wiceprzewodniczący Piotr Huzarewicz. Podziękowania za okazaną pomoc otrzymali także: Aleksandra AdamczykHenryk BuchalikJadwiga KempnyGrażyna ZdziebłoZarząd OSP Żory oraz Barbara Daniel - Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także gratulacji i podziękowań dla świętującego jubileusz Zakładu Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”. Na ręce Jerzego Krótkiego, Dyrektora ZAZ złożyli je m.in. Prezydent  Waldemar Socha oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotr Huzarewicz.

Dużym wyróżnieniem dla Zakładu było przyznanie mu prestiżowej Złotej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Oznakę wręczyli minister Michał Woś oraz Jacek Świerkocki - Przewodniczący Kapituły Sejmiku Województwa Śląskiego, radny wojewódzki i Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory.

Galę uświetniły występy zwyciężczyni „Szansy Na Sukces” i laureatki Nagrody Publiczności podczas koncertu „Debiuty” podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu - Aleksandry Nykiel oraz zespołu Mezalians Art, tworzonego przez członków Zarządu Fundacji na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych  „Wygrajmy Razem” oraz ich przyjaciół.

Zdjęcia wykonane przez uczniów ZS2 im. Tischnera w Żorach pod opieką Damiana Stańca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również