Wiadomości z Żor

Zadbaj o swoje zdrowie - skorzystaj z bezpłatnej mammografii

  • Dodano: 2020-01-31 08:45, aktualizacja: 2020-01-30 13:26

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Jego pełne wyleczenie jest możliwe, jednak niezwykle ważne jest, by wszelkie zmiany wykryć w możliwie wczesnym stadium.

W Żorach, przy markecie Kaufland przy ul. Okrężnej 2, można będzie skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego. Mogą wziąć w nim udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi oraz nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie we wtorek, 4 lutego w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz w środę, 5 lutego w godzinach od 8.00 do 11.00.

Należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.  Należy pamiętać, aby na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzedniej mammografii.

Zadbaj o swoje zdrowie - skorzystaj z bezpłatnej mammografii

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.