Wiadomości z Żor

Za nami zlot fanów motoryzacji! [FILM]

  • Dodano: 2022-08-09 07:45, aktualizacja: 2022-08-09 08:12

Wymiana koła na czas i wyścigi taczek to jedna z konkurencji, które odbyły się w trakcie zlotu fanów motoryzacji na parkingu jednego z żorskich dyskontów budowlanych. Organizatorem przedsięwzięcia, które ma na celu promowanie właściwych i bezpiecznych zachowań na drogach, jest jedno z żorskich stowarzyszeń. Na ich zaproszenie inicjatywę tą kolejny raz odwiedzili żorscy mundurowi.

Legalne "wyścigi" podczas spotkania miłośników motoryzacji

W niedzielne popołudnie na parkingu jednego z centrów budowlanych zorganizowane zostało spotkanie mające na celu propagowanie motoryzacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie tego spotkania uczestnicy mogli nie tylko wzajemnie porozmawiać o swojej pasji i zaprezentować swoje samochody, ale także wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatora – żorskie stowarzyszenie motoryzacyjne wspierane przez Centrum Organizacji Pozarządowych.

Już na wstępie organizator zwrócił uwagę uczestnikom tego spotkania, iż inicjatywie tej przyświeca wspólna zabawa i brak jest przyzwolenia na zachowania niezgodne z obowiązującymi przepisami. Na spotkaniu nie zabrakło również żorskiej Policji, która zaproszona przez organizatorów czuwała nad bezpieczeństwem. W trakcie jednej z konkurencji uczestnikom przypomniano o właściwym zabezpieczeniu miejsca awarii pojazdu oraz na istotę stosowania elementów odblaskowych.

To ważne, aby tego typu spotkania odbywały się zgodnie z obowiązującym prawem oraz w poszanowaniu zarówno pasji, jak i wszelkich uczestników dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również